Zamknij

Matuszewski: Swój program wyborczy dedykuję rodzinom

16:19, 18.10.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 00:05, 20.10.2018

TOMASZ MATUSZEWSKI kandydat na burmistrza Sanoka KWW Łączy Nas Sanok. 

O SOBIE

Mam 41 lat. Urodziłem się i obecnie mieszkam w Sanoku. Ukończyłem studia na trzech krakowskich uczelniach: Akademii Pedagogicznej, Akademii Wychowania Fizycznego i AGH. Jestem z zawodu nauczycielem chemii i biologii, mam kurs trenera II klasy sportowej z piłki nożnej oraz kolejny stopień, tj. licencję trenera UEFA A. Ukończyłem studia podyplomowe z zakresu odnawialnych zasobów i źródeł energii oraz kilkadziesiąt innych kursów, w tym w większości z pozyskiwania i wdrażania środków unijnych, przeznaczonych na różne cele. Nie jest tego mało. Intensywna współpraca z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie oraz Urzędem Marszałkowskim, potem z Ministerstwem Sportu i Turystyki to dodatkowe doświadczenia. Przez ostatnie lata, do czerwca 2018 r. byłem dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku.

W latach 2001-2005 reprezentowałem barwy ZPA Pert Amboy i „Wisły” Chicago, której zawodnicy odwiedzili nasze miasto podczas obchodów 70-lecia „Stali” Sanok.

Stawiam przed sobą cele i staram się je zrealizować. Życie i ludzie zweryfikują to, co robię i w pewnym momencie wystawią mi ocenę; staram się, aby była jak najwyższa.

MÓJ START W WYBORACH

Decyzję o starcie podjąłem po wielu rozmowach z ludźmi, którzy mnie przekonali, że Sanokowi nie jest potrzebny polityk, tylko gospodarz. Mówili - menedżer i wskazywali na doświadczenia, które mam za sobą, jako na odpowiednie kwalifikacje. Posłuchałem. Nie żałuję. Jestem niezależnym kandydatem KWW Łączy Nas Sanok, kandydatem mieszkańców, nie partii politycznych.

PROGRAM WYBORCZY

Swój program wyborczy dedykuję rodzinom. Mam żonę i dwóch synów, jednak pełna i naprawdę szczęśliwa rodzina nie może egzystować bez miłości i mądrego wsparcia rodziców i dziadków. Tak właśnie pojmuję rodzinę: jako wielopokoleniowy monolit, któremu trzeba zabezpieczyć przestrzeń do kompleksowego rozwoju.

Za punkt honoru stawiam sobie jeden z zapisów w tym programie: sanoczanie muszą rodzić się w Sanoku! Bez względu na koszty – dostęp do nowoczesnej izby porodowej należy się sanockim rodzinom. Zwróciłem się do Zarządu Specjalistycznego Szpitala Pro-Familia w Rzeszowie z prośbą o rozmowę na temat szans utworzenia w Sanoku nowoczesnej izby porodowej. Wierzę, że przy współpracy kilku podmiotów jest to możliwe. Dobrze funkcjonująca opieka zdrowotna, dostępność gabinetów rehabilitacyjnych – to pozwala ludziom czuć się bezpiecznie i komfortowo. Każdemu nowo urodzonemu obywatelowi Sanoka zapewnię dodatkowe 1000 zł tak zwanego becikowego.

Mieszkania – dzięki przygotowanemu specjalnie dla Sanoka programowi kredytowania mieszkań (Mieszkanie Plus po sanocku) młodzi sanoczanie będą mogli wiązać swoją przyszłość z rodzinnym miastem.

Stabilna praca – zielone światło dla przedsiębiorczości, utworzenie Rady dla Biznesu przy Burmistrzu Miasta Sanoka, ulgi dla rozwijających się firm to pierwsze kroki, by w Sanoku odpowiednie miejsca pracy znajdowali wszyscy, którzy chcą pracować i rozwijać się zawodowo.

Zdrowie – Nowoczesna izba porodowa to priorytetowe zadanie dla władz miasta, powiatu i sąsiadujących gmin. Dorastając, sanoczanie powinni prowadzić zdrowy tryb życia, oddychać czystym powietrzem, jeździć po bezpiecznych ścieżkach rowerowych, uprawiać różne dyscypliny sportu. W jesieni życia potrzebują dostępu do usług medycznych i rehabilitacyjnych – z tą myślą powstawało Centrum Rehabilitacji i Sportu.

Oszczędności – żeby mniej płacić za energię elektryczną czy ogrzewanie w budownictwie wielorodzinnym, konieczne jest wdrożenie systemów, opartych na nowoczesnej technologii. Inne miasta dawno mają to za sobą. Chcę, by dołączył do nich Sanok. Niższe koszty wywozu odpadów komunalnych trzeba uzyskać przy współpracy z sąsiednimi gminami w myśl zasady – razem możemy więcej! Będę o to zabiegał.

Bezpieczeństwo to priorytet, pod każdym względem. Czuć się bezpiecznie znaczy cieszyć się życiem i korzystać z jego dobrodziejstw. Jeździć po bezpiecznych drogach. Spacerować po bezpiecznych ulicach. Mieć pewną pracę. Pensję, która wystarcza na utrzymanie. Dach nad głową. Profesjonalną opiekę dla dzieci w żłobkach, przedszkolach i świetlicach szkolnych. Pomoc, kiedy samemu trudno uporać się z problemem. Chcę zadbać o bezpieczeństwo wielopokoleniowych sanockich rodzin. Chcę zwrócić uwagę na niepełnosprawnych członków rodzin i zadbać, specjalnie dla nich, o dostępność komunikacji i miejskich obiektów.

Rozwój – dobrze zorganizowana edukacja, z systemami pomocy stypendialnej i indywidualnych programów, dostosowanych do potrzeb lokalnego rynku pracy, to podstawa rozwoju każdej społeczności. Aktywizacja młodych, m.in. poprzez zorganizowanie Rady Młodzieżowej przy Burmistrzu Miasta Sanoka, wspieranie przedsiębiorczości, ulgi dla startujących firm, zwolnienia podatkowe dla sponsorów ważnych dla miasta przedsięwzięć sportowych, kulturalnych czy prozdrowotnych, utworzenie Rady dla Rozwoju. Sanok będzie Miastem Otwartym – dla inwestorów, turystów, mieszkańców sąsiednich gmin. Otwarty dla mieszkańców, dla ich pomysłów, wyczulony na ich problemy.

Kultura – wielokulturowa przeszłość to „naturalne” bogactwo Sanoka. Trzeba je profesjonalnie i skutecznie zaprezentować w kraju i za granicą, by uczynić z niego ekskluzywny, gdzie indziej niespotykany produkt turystyczny. Dostęp do kultury, poprzez ofertę miejskich jednostek, powinien dawać satysfakcję wszystkim mieszkańcom, niezależnie od wieku czy sprawności fizycznej.

Sport – zrównoważony rozwój wszystkich dyscyplin sportowych, wspieranie sportu młodzieżowego, ulgi dla sponsorów sportu zawodowego, dbałość o miejskie obiekty sportowe i ich eksploatację to zadania, które chcę realizować, by sanoczanie docenili rolę sportu nie tylko w procesie rozwoju młodzieży. Sport to zdrowy tryb życia, kształtowanie dobrych nawyków, rozrywka. Dla najzdolniejszych, przy odpowiedzialnym systemie wsparcia, to droga do wspaniałej kariery.

MŁODZI W RADZIE

Nie wyobrażam sobie, by młodzi sanoczanie nie mieli głosu doradczego, dlatego powołam Radę Młodzieży przy Burmistrzu Sanoka. Młodym powtarzam, żeby nie bali się podjąć ryzyka. Życie uczy nas, że każdy zawód jest potrzebny i nie należy się wstydzić tego, co robimy. Dziś wiem, że wszystkie lata spędzone w pracy, w rożnych jej formach, dają mi większą swobodę przy realizacji celów życiowych, a co najważniejsze nie boję się podejmować dalszych nowych wyzwań. Ciągły kontakt z ludźmi pozwala zbierać nowe doświadczenie.

INNI O MNIE

„Tomasz Matuszewski był ekspertem podczas debaty o rozwoju infrastruktury sportowej. Mogliśmy usłyszeć od niego, w jaki sposób pozyskał środki na rozwój infrastruktury sportowej w Sanoku, z jakim problemami to się wiąże, jakie są pułapki i jak należy ich unikać. Tomasz Matuszewski ma duże doświadczenie w tym zakresie i wszyscy je tutaj cenimy” – mówił w Kołobrzegu podczas tegorocznej ogólnopolskiej konferencji FIRIS prezes Fundacji IRIS Piotr Bubela.

Marcin Baszczyński: „Tomasz Matuszewski jest moim serdecznym kolegą. To człowiek, który dąży do celu, jest pomocny, koleżeński. Ucieszyłem się, że kandyduje na stanowisko burmistrza Sanoka. To idealny kandydat”.

„Wyjechałeś, Tomku, z Chicago dawno temu, ale nadal mamy ze sobą kontakt, jakbyśmy byli rodziną. Bardzo Ci dziękuję za zaproszenie do Sanoka na jubileusz „Stali” Sanok. Wieści o Twoim starcie w wyborach samorządowych na Burmistrza Miasta Sanoka dotarły do nas, do Chicago. Życzymy Ci zwycięstwa. Wiem, synu, że potrafisz wytrwale pracować na sukces i tego zasłużonego sukcesu Ci życzę” – mówi Józef Karkut, wieloletni prezes „Wisły” Chicago w materiale, który można obejrzeć na stronie laczynas-sanok.pl

 

Materiał finansowany przez KKW Łączy nas Sanok.

(artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%