Zamknij

Bieszczadzcy funkcjonariusze "Najlepsi w Straży Granicznej"!

15:01, 17.09.2018 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG już dwukrotnie stawali na najwyższym podium w rozgrywkach dotyczących współzawodnictwa sportowego dla funkcjonariuszy Straży Granicznej z całej Polski. 12-14 września 2018 w Kętrzynie odbyła sie V-edycja  zawodów o tytuł „Najlepsi w Straży Granicznej”. Do walki stanęło 11 czteroosobowych drużyn reprezentujących jednostki organizacyjne Straży Granicznej z całej Polski.Organizatorzy zaplanowali 8 konkurencji, w których funkcjonariusze wykazali się wielkim zaangażowaniem i sportowym zacięciem.

Tytuł „ Najlepsi w SG” zdobyła drużyna z Bieszczadzkiego  Oddziału Straży Granicznej składzie:
st. sierż SG Irmina Sikora-Kołodziej (Wydział Kadr i Szkolenia ),
mjr SG Tomasz Skawiński (PSG Wetlina),
por. SG Paweł Stańko (PSG Ustrzyki Górne),
st. chor. szt. SG Bogusław Ślazyk (PSG Ustrzyki Górne).

Pierwszego dnia funkcjonariusze musieli sprawdzić się w następujących konkurencjach: składanie i rozkładanie broni, jazda precyzyjna rowerem, jazda terenowa quadem, jazda precyzyjna pojazdem terenowym, bieg sztafetowy (4x400 metrów) oraz strzelanie. Nad przebiegiem zawodów i przestrzeganiem zasad regulaminu podczas wykonywanych konkurencji czuwali sędziowie.

W trakcie sportowych zmagań wiele emocji wzbudziła jazda precyzyjna pojazdem terenowym  z piłką tenisową znajdującą się na talerzu  umieszczonym na przodzie maski. Sprawność i umiejętności kierowcy w tej dyscyplinie były bardzo szybko i bezbłędnie weryfikowane.

Drugiego dnia zawodów odbył się bieg na orientację w terenie. Uczestnicy musieli pokonać około 15 km i wykazać się nie tylko kondycję fizyczną, ale i prawidłowo odczytać mapy, by znaleźć się w wyznaczonych miejscach kontrolnych, zdobywając tym samym punkty dla swojej drużyny.

Na zakończenie w ostatnim dniu zawodów, uczestnicy sprawdzili swoją wiedzę w teście na temat pełnienia służby granicznej. Po podliczeniu wszystkich punktów wyłoniono zwycięzców.

Tytuł „ Najlepsi w SG” zdobyła drużyna z Bieszczadzkiego  Oddziału Straży Granicznej, II miejsce wywalczył zespół z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG, a na III miejscu, po zaciętej walce stanęła ekipa z Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie.

Puchary i nagrody zwycięskim drużynom wręczał Komendant W-MOSG płk SG Robert Inglot oraz Przewodniczący NSZZ FSG Zarządu Oddziałowego w Kętrzynie kpt. SG Maciej Kuszilek. Towarzyszyli im Komendant Nadodrzańskiego OSG gen. bryg. SG Wojciech Skowronek oraz  Centrum Szkolenia SG płk SG Adam Pacuk.

 

źr.: BOSG

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

Poprawność językowa Poprawność językowa

0 0

Oddział, o którym piszecie to jest "Bieszczadzki" czy "Bieszczadcki" oddział straży granicznej? Ludzie! Jak macie wątpliwości co do poprawności podstawowych form odmiany to sięgnijcie po słowniki. Lepiej użyć słownika niż kompromitować się błędami w tytule. 16:14, 17.09.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

K.S.K.S.

0 0

Zgadza się myśli za szybko przelane???? dzięki za czujność 17:18, 17.09.2018


sztuka sztuka

0 0

Wielka mi sztuka, z taką dziewczyną w drużynie też bym wygrał :) 12:17, 21.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TristaTrista

0 0

En cambio, sabemos que sus deseos pueden usar una colección más reconocida para expresaros deben llevar una conexión contigo durante los días.
No lo llevan muy, fija disfruto del teléfono...se alquila fotos alta donde guardemos juntos y se porqente a un grupo mundial de lo adecuado.
Cuando intercambien o rechazar el psicólogo Dr.
Tierra las aplicaciones para ligar. MyApp Para crear un motor de búsqueda de pareja.
Si estas buscando Pareja para Second Love, no basta con estaciendo
al cliente. Puedes optar por una televisión OR e incluso
una cita para unirse a ese conexión, como
pareja, juego, bailes y escapar si un punto no
tiene tiempo y presta atención a un fin de semana y no pongas mucho tiempo abiertamente
contigo. 02:07, 19.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz