Zamknij

Ustrzyki Dolne pozostaną nadal zielone. Fabryki węgla nie będzie!

12:27, 11.03.2019 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

W Ustrzykach Dolnych miała powstać fabryka węgla drzewnego i wytwórni mas bitumicznych. Jednak jak poinformował 6 marca br. zarząd Gryfskand Sp. Z o.o. w piśmie skierowanym do Burmistrza Ustrzyk Dolnych, fabryki nie będzie. Radość z tego powodu wyraża Stowarzyszenie Proekologiczne Czyste Ustrzyki Dolne i mieszkańcy gminy.

6 marca 2019 r. do Urzędu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych wpłynęło pismo, w którym „Gryfskand sp. z o.o. informuje, że na podstawie decyzji Wspólników Spółki z o.o. Gryfskand z siedzibą w Gryfinie, Zarząd Spółki wycofuje się z inwestycji budowy Zakładu Produkcji Węgli Drzewnych w Ustrzykach Dolnych”.

Przeciwko powstaniu szkodliwej dla zdrowia i życia ludzi inwestycji protestowali ludzie z okolicy, ale też kraju, a nawet z zagranicy. Pod petycją i protestem podpisało się około 5 tys. mieszkańców ustrzyckiej gminy. O protestach pisaliśmy TUTAJ.

Podczas konferencji prasowej Burmistrz Miasta nie tylko przekazał informację otrzymaną od zarządu fabryki Gryfskand, ale także przedstawił program "Zielone Ustrzyki Dolne".  Zakłada  on możliwość podpięcia gospodarstw do sieci gazowej i sieci ciepłowniczej miasta.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

AnnaAnna

4 1

I tak zamiast zadbać, żeby inwestycja była nieszkodliwa dla środowiska i postawić odpowiednie wymogi inwestorowi, wylali dziecko z kąpielą. Obecnie nawet spalarnie śmieci umieszcza się w miastach, a co dopiero dokładne spalanie gazów z suchej destylacji drewna. Potem będzie krzyk, że wszyscy młodzi wyjechali, bo nie ma dobrze płatnej pracy w regionie. Ciemnota nie boli. 08:11, 13.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

qqqq

1 0

Nie tłumacz kretynom, bo i tak nie zrozumieją a zakład postrzegają jako jeden wielki retort. By było zabawnie, to guru akcji jest przyjezdnym, który postawił sobie dom w strefie przemysłowej. No to teraz protestuje, by mu pod oknem nie wybudowali zakładu. A z komina tych protestujących, to sama ekologia wali. Szczególnie w mroźne i zimowe wieczory. 10:28, 16.03.2019


JarekJarek

2 1

Może Gmina Zagórz zaprosi firmę do realizacji inwestycji? 11:09, 13.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anna K.Anna K.

2 1

Za glupote sie placi !!! Nie jestem znawca technologii, praw natury, ALE przeciez mozna uzgodnic by miec nowy zaklad pracy i NOWE MIEJSCA PRACY w BIEDNYM REGIONIE i dbac o nature i czystosc. My, Polacy mamy tak duzo do nauczenia sie, sami przyczyniamy sie do biedy.
Kiedy to sie wreszcie skonczy i ludzie przestana jechac zagranice i robic najgorsze roboty by zarobic cos. 22:28, 19.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone