Zamknij

Burek! Dobry Pies wydał debiutancką płytę [KONKURS]

09:48, 12.03.2019 | M.S
REKLAMA
Skomentuj

Po ponad dekadzie wspólnego grania grupa z Nowego Zagórza wydała debiutancki album studyjny. Znajdziecie na nim kompozycje komentujące współczesna rzeczywistość. Wspólnie z zespołem przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym możecie wygrać płytę.

Aby wziąć udział w konkursie należy podać datę powstania kapeli Burek! Dobry Pies! Na odpowiedzi czekamy do 20 marca pod adresem [email protected] W tytule maila należy wpisać słowo BUREK, a w treści podać odpowiedź oraz imię, nazwisko i nr telefonu. Zwycięzców poinformujemy telefonicznie. 

Burek! Dobry Pies to zespół grający muzykę na pograniczu punk-rocka pochodzący z Nowego Zagórza. Początkowo działał w latach 90-tych, jednak główna działalność rozpoczęła się w roku 2007, wówczas zespół przejął młody skład. Budując repertuar na podstawie nagrań z początku działalności Burek wyrusza na pierwsze koncerty po reaktywacji.

W trakcie 10 letniej aktywności zespół zagrał ponad 120 koncertów wychylając nosa z roku na rok coraz dalej poza południowo-zachodnią Polskę. Do bieżącego roku dyskografię stanowił szereg amatorsko wydanych EP-ek i jednego splitu. Po ponad dekadzie przyszedł czas na debiutancki, profesjonalnie wydany album studyjny.

Płyta to tzw. „koncept album”,  traktuje o problemach mieszkańców fikcyjnej wioski, Cichej Lipy. Poruszane są tematy skrajnego ubóstwa, wyścigu szczurów w zakładach pracy, wyzysku ze strony duchownych w sferach moralnych i cielesnych. Na płycie udzielili się gościnnie Dariusz "Expert" Eckert, wokalista krakowskiej Inkwizycji oraz Paweł „Gumiś” Paśko, dębicki Ortodox i Nic Śmiesznego. 

Płyta dostępna jest w wersji fizycznej jak i na platformach streamingowych (Spotify, Tidal, itp.)

DYSKOGRAFIA:
Burek! Dobry Pies - Demo 1994 
Burek! Dobry Pies - PKP/Demo EP (Pazur Records, 2010)
Burek! Dobry Pies - Polska B EP (DMN , 2012)
Burek! Dobry Pies - Pamiętajcie o ogrodach ( DMN, 2013)
Burek! Dobry Pies - Burek! Dobry Pies (DMN, 2019)
 

CZŁONKOWIE ZESPOŁU:

Sołtys – Wokal

Bodzio – Gitara

Arti - Bass/Efekty

Krecha - Perk

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone