Zamknij

Trzech kierowców straciło prawa jazdy

08:24, 14.05.2019 RED
Skomentuj

Policjanci z sanockiej drogówki od piątku zatrzymali 3 prawa jazdy. Dwie osoby straciły uprawnienia w związku z przekroczoną prędkością o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, a jedna z powodu kierowania w stanie nietrzeźwości. Kontrole drogowe przeprowadzone były w miejscach wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dyslokowanie służb wydziału ruchu drogowego na terenie powiatu sanockiego jest związane z zagrożeniami zgłoszonymi przez mieszkańców, również poprzez KMZB. Pomocne są także policyjne statystyki, dzięki którym funkcjonariusze mają wiedzę, w których miejscach najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych.

Policjanci sanockiej drogówki na bieżąco weryfikują zgłoszenia społeczeństwa zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jednym z najczęściej zgłaszanych zagrożeń w ruchu drogowym jest przekraczanie dozwolonej prędkości.

Od piątku policjanci zatrzymali 3 prawa jazdy. Dwóch kierujących utraciło uprawnienie w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Natomiast jeden kierowca, który został zatrzymany do kontroli, znajdował się w stanie nietrzeźwości.

W sobotę po godz. 20.  w Sanoku na ul. Lipińskiego, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego motocyklem. Okazało się, że 44-letni mieszkaniec powiatu sanockiego był nietrzeźwy. Urządzenie pomiarowe wykazało ponad 0,7 promila alkoholu w jego organizmie.

W niedzielę w Nowosielcach  policjanci zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Kwadrans po godz. 15., kierujący hondą, 31-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego, przekroczył prędkość o 62 km/h. Niecałą godzinę później w tym samym miejscu kierujący renault, 38-letni mieszkaniec powiatu jasielskiego, przekroczył prędkość o 74 km/h.  Każdemu z kierujących zatrzymano prawa jazdy.

Przypominamy, że obsługa mapy zagrożeń nie jest skomplikowana. Wystarczy wejść na stronę internetową podkarpackiej policji i kliknąć w zakładkę Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Znajdziemy tam wskazówki dotyczące funkcjonowania aplikacji, odnośniki do KMZB oraz dane statystyczne. Bardzo ważne, aby spokojnie i z uwagą zapoznać się z regulaminem. Po jego zatwierdzeniu można rozpocząć korzystanie z aplikacji. Nanosząc zagrożenie przekazujemy policjantom informacje o niepokojących nas zjawiskach. Policja ma 2 dni na podjęcie zgłoszenia i 5 dni na jego weryfikację. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia.

Zachęcamy do korzystania z tego narzędzia. Pamiętajmy! Każdy może mieć wpływ na swoje bezpieczeństwo.

Uwaga! Mapa nie służy do zgłaszania pilnej potrzeby interwencji! W tego typu przypadkach należy dzwonić na numery alarmowe  112.

info; KPP Sanok

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%