Zamknij

Szkolili się, by lepiej pomagać

11:34, 15.05.2019 | RED
Skomentuj
REKLAMA

Policyjni stermotorzyści, pełniący służbę na wodach i terenach przywodnych województwa podkarpackiego, szkolili się w Olszanicy przed rozpoczęciem sezonu turystycznego. Policjanci, którzy już niedługo będą tworzyć patrole motorowodne, mieli możliwość w trakcie szkolenia doskonalić swoje umiejętności ratowników wodnych i stermotorzystów żeglugi śródlądowej.

W trakcie trzydniowego szkolenia,  teoretycznego i praktycznego, policjanci doskonalili swoje umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego, taktyki i techniki pływania łodzią oraz udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, zwłaszcza osobom wydobytym z wody. Szkolenie prowadzili asp.sztab. Stanisław Filipek z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz sierż.sztab. Helena Bober z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku.

W sezonie letnim funkcjonariusze, którzy ukończyli szkolenie, będą pełnić służbę na wodach i terenach przywodnych województwa podkarpackiego, tj. Jeziorze Solińskim w Bieszczadach oraz Jeziorze Tarnobrzeskim.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz