Zamknij

Pędzisz w terenie zabudowanym? Stracisz prawo jazdy

22:01, 29.05.2019 | RED
Skomentuj
REKLAMA

Ustrzyccy policjanci ujawnili dwa przypadki, kiedy kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Prowadzący pojazdy stracili prawa jazdy. Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, na drogach w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

 

Podczas kontroli prędkości policjanci ujawnili dwa przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali prawa jazdy dwojgu kierującym, którzy jechali zbyt szybko. Policjanci prowadzili działania w miejscowościach: Krościenko i Rabe. 

Pamiętajmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami - kierujący, który przekroczy dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. W sytuacji, kiedy kierowca nie zastosuje się do zakazu i nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

fakfak

0 0

WOW co za njus. 08:50, 30.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz