Zamknij

Obywatele Ukrainy nielegalnie pracowali przy zbiorze malin

06:19, 12.09.2019 | BOSG
Skomentuj
REKLAMA

Czworo nielegalnie pracujących ob. Ukrainy ujawnili funkcjonariusze Straży Granicznej podczas prowadzonej kontroli legalności zatrudnienia na plantacji malin  w  gminie Fredropol. Cudzoziemcy wrócą z powrotem na Ukrainę, a przez najbliższy rok nie będą mogli wjechać do krajów UE.

9 września funkcjonariusze SG z Placówki w Hermanowicach przeprowadzili kontrolę legalności zatrudnienia cudzoziemców w gospodarstwie rolnym położonym w gminie Fredropol. Na plantacji malin pracowało łącznie siedmioro ob. Ukrainy.  W ramach prowadzonych czynności kontrolnych funkcjonariusze stwierdzili, iż czworo z nich pracuje nielegalnie. Cudzoziemcy ci wjechali do Polski w ruchu bezwizowym, a następnie nie mając stosownych dokumentów zatrudnili się przy zbiorze malin.

Zgodnie z procedurą SG wydała decyzje zobowiązujące cudzoziemców do powrotu na Ukrainę. Przez najbliższy rok nie będą mogli także wjechac do krajów UE.

Aktualnie, prowadzone są dalsze czynności kontrolne w stosunku do polskiego gospodarza, który nielegalnie powierzył pracę cudzoziemcom. Za tego typu działanie przepisy przewidują karę grzywny co najmniej 3 tys. zł.

(BOSG)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

JackJack

2 0

Polacy, którzy nie tak dawno tysiącami nielegalnie pracowali za zachodnią granicą teraz gonią tych, którzy postępują tak samo. Co za ironia losu. 07:33, 13.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnnaAnna

1 0

Tak, Jack - co za ironia losu - jak moi dziadkowie mowili :" zapomnial wol jak cieleciem byl", czy cos takiego. (Chyba, ze praca np. Ukraincow szkodzi obywatelom kraju, to wtedy kraj wpierw powinien dbac o swych obywateli). Do dzisiaj sa miejsca gdzie Polacy sa nielegalnie/pracuja nielegalnie, np. USA. 15:03, 14.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz