Zamknij

Kolejna skuteczna akcja Bieszczadzkiej Straży Granicznej

12:25, 20.09.2019 | .
Skomentuj
REKLAMA

Kradzione silniki z łodzi motorowych zatrzymane na granicy w Korczowej

 

Na przejściu granicznym w Korczowej Straż Graniczna zatrzymała pięć silników zaburtowych do łodzi motorowych, pochodzące z kradzieży w Norwegii. Łączna  wartość  silników przekracza 50 tys. zł.

 

Próbę wywozu udaremniono w połowie miesiąca września, w trakcie kontroli pojazdów wyjeżdżających z Polski przez przejście graniczne w Korczowej. Funkcjonariusze Straży Granicznej skontrolowali mercedesa na ukraińskich numerach rejestracyjnych którego kierowcą był 34-letni obywatel Ukrainy. Cudzoziemiec przewoził w przestrzeni ładunkowej, ukryte pod bagażami silniki zaburtowe marki Honda oraz Suzuki warte łącznie ponad 50 tys. złotych.

Merytoryczne konsultacje w ramach współpracy międzynarodowej prowadzonej przez Straż Graniczną z europejskimi partnerami potwierdziły, że silniki są w zainteresowaniu norweskich służb policyjnych w związku ze zgłoszoną kradzieżą.

Zgodnie z procedurą sprawę do dalszego prowadzenia przejęła Policja z Radymna.

W tym roku to drugi przypadek udaremnienia próby wywozu silników zaburtowych na podkarpackich przejściach granicznych.

 

Od początku bieżącego roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 9 sztuk silników do łodzi motorowych skradzionych m.in. w Szwecji, Niemczech i Norwegii o łącznej wartości przekraczającej 100 tys. zł.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz