Zamknij

Patrol SG z Korczowej zatrzymał obywateli Turcji

10:06, 04.10.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj

Plan nie wypalił! Dwaj Turcy wrócili na Ukrainę.

Patrol SG z Korczowej zatrzymał obywatela Turcji, który pieszo przekroczył granicę z Ukrainy. W tym samym czasie na przejściu graniczymy do kontroli zgłosił się jego brat. Planowali dotrzeć do Francji, tymczasem są już z powrotem na Ukrainie.

 

Zdarzenie miało miejsce 2 października w na odcinku granicy za który odpowiada placówka SG w Korczowej.

Ukraińscy pogranicznicy poinformowali polską Straż Graniczną o podejrzanej osobie która zmierza w kierunku granicy z Polską.

Funkcjonariusze SG z Korczowej natychmiast zorganizowali zasadzkę i już po kilkunastu minutach w zakrzaczeniach ujęli mężczyznę. To 35-letni obywatel Turcji. Miał przy sobie paszport wydany przez władze tego kraju.

 

Niemalże w tym samym czasie na przejście graniczne w Korczowej zgłosił się na wjazd do Polski inny obywatel Turcji, jak się okazało brat zatrzymanego. Mężczyzna przedstawił turecki paszport oraz nieważny już francuski tytuł pobytowy.

 

Obywatel Turcji który usiłował przekroczyć granicę przez przejście graniczne przyznał, że zamierzał odebrać brata po polskiej stronie granicy, ponieważ ten nie miał stosownych dokumentów. Cudzoziemcy planowali dotrzeć do Francji gdzie mieszka ich rodzina. Obaj zostali ukarani mandatami karnymi i skierowani z powrotem na Ukrainę.

 

W bieżącym roku na podkarpackim odcinku granicy z Ukrainą oraz Słowacją funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali już łącznie 110 nielegalnych imigrantów, który przekroczyli granicę w celach migracyjnych. Najczęściej ich krajami docelowymi była Francji oraz Niemcy. W większości byli to obywatele Afganistanu, Iraku oraz Turcji.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone