Zamknij

Tragiczny wypadek w Dąbrówce - zginął kierowca renaulta

08:44, 07.11.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do jakiego doszło w środę nad ranem w Dąbrówce. Kierowca renault clio wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Mężczyzna zginął na miejscu, pasażerka została przewieziona do szpitala.

Do zdarzenia doszło o godz. 4 rano, pomiędzy miejscowościami Wólka Tanewska a Dąbrówka. Kierowca renault na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, następnie samochód przewrócił się na dach i uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowało małżeństwo. 

Poszkodowana 37-latka, z obrażeniami nie zagrażającymi jej życiu, została przewieziona do szpitala. 40-latek kierujący renaultem, zginął na miejscu. Niewykluczone, że mężczyzna pił wcześniej alkohol.

Prowadzone w tej sprawie postępowanie wyjaśni dokładne okoliczności tego wypadku.

Nadejście jesiennej aury sprawiło, że warunki na drodze robią się zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne. Częste opady deszczu, ale też spadające liście powodują, że jezdnia bywa mokra i śliska, a droga hamowania zdecydowanie się wydłuża. Dodatkowym utrudnieniem są poranne mgły. Ograniczają one nie tylko widoczność, nawet do kilkunastu metrów, ale również, osadzając się na jezdni, sprawią, że nawierzchnia staje się śliska. Pamiętajmy, że leżące na drogach liście w połączeniu z padającym deszczem są tak samo niebezpieczne jak śnieg i lód. Dlatego policjanci apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Pamiętajmy, że przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu, w połączeniu ze śliską nawierzchnią powoduje, że znacznie wydłuża się droga hamowania. W skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej.

Źródło: PP

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

Nosacz januszNosacz janusz

0 0

Ja nie mogę nie uważają i dlatego tak się dzieje z osobami 18:44, 07.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

macmac

0 0

Na, pisze się "na Dąbrówce", szanowni dziennikarze. Na Wójtostwie, na Posadzie, na Zatorzu, na Błoniach, na Czerkiesach, ale w Olchowcach, w Sródmieściu, 20:36, 09.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AndrzejAndrzej

0 0

To nie jest sanocka "Dąbrówka" …. 19:59, 17.11.2019


KrisKris

1 0

Dobrze jest napisane to jest miejscowość a nie dzielnica czytaj uważnie?
20:57, 10.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone