Zamknij

Nielegalni imigranci z Turcji zatrzymani w pociągu

08:47, 14.11.2019 | .
Skomentuj
REKLAMA

W pociągu relacji Przemyśl-Wrocław zatrzymano trzech Turków, którzy nielegalnie przedostali się z Ukrainy do Polski przez zieloną granicę. Zatrzymanie jest efektem współpracy Bieszczadzkiego Oddziału SG ze Strażą Ochrony Kolei z Przemyśla.

Zdarzenie miało miejsce późnym wieczorem 11 listopada. Funkcjonariusze SOK patrolujący pociąg relacji Przemyśl-Wrocław zwrócili uwagę na trzech podróżnych, którzy mimo zakazu palili w przedziale papierosy. Funkcjonariusze SOK podjęli decyzję o nałożeniu mandatów karnych. W wyniku rozmowy okazało się, że mężczyźni to obywatele Turcji w wieku od 18-22 lat. Posiadali przy sobie tureckie dowody osobiste.

Funkcjonariusze SOK natychmiast przekazali informację o cudzoziemcach do Straży Granicznej. W trakcie postoju pociągu na stacji w Rzeszowie patrol SG skontrolował legalność ich pobytu w Polsce. Podejrzenia szybko się potwierdziły - mężczyźni przebywali w Polsce nielegalnie.

W tym samym czasie strażnicy graniczni z Medyki ujawnili ślady nielegalnego przekroczenia zielonej granicy. Sprawy podwiązano i zatrzymano cudzoziemców.

Posiadane przez Turków bagaże, a także zabrudzone ubrania sugerowały, że osoby mogły nielegalnie przekroczyć granicę. W trakcie rozmowy mężczyźni przyznali się do czynu. Dodali, że do Charkowa na Ukrainie legalnie dostali się drogą lotniczą. Dalej lokalnymi środkami komunikacji na granicę z Polską. Następnie szli pieszo kierowani nawigacją z telefonu. Tak przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski.  Celem eskapady było dotarcie do Niemiec.

Obywatele Turcji złożyli wyjaśnienia, poddali się dobrowolnie karze 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. 13 listopada zostali przekazani z powrotem na Ukrainę w ramach umowy o readmisji.

Od początku 2019 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziale SG zatrzymali już ponad 120 imigrantów którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy i Słowacji do Polski w celach migracyjnych. Najczęściej byli to obywatele Turcji (25), Afganistanu(36) oraz Iraku (22), których celem były kraje Europy Zachodniej.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz