Zamknij

KORCZOWA: udaremniono przemyt bursztynu z Ukrainy

16:28, 18.11.2019 | .
Skomentuj
REKLAMA

Udaremniono przemyt bursztynu na granicy państwa z Ukrainą

Współdziałanie funkcjonariuszy Straży Granicznej i KAS na przejściu granicznym w Korczowej przyniosło rezultat w udaremnieniu próby przemytu ponad 47 kg bursztyn. Szacunkowa wartość jantaru to ponad 166 tys. zł.

17 listopada na wjazd z Ukrainy do Polski na przejściu granicznym w Korczowej stawił się ukraiński kierowca pojazdu  ciężarowego marki MAN.

W wyniku przeprowadzonej kontroli funkcjonariusze ujawnili skrytkę konstrukcyjną w zbiorniku paliwa. Okazało się że w „schowku” ukrytych jest 26 woreczków z zawartością nieobrobionego bursztynu. Łączna jego waga to 47,40 kg.

Kierujący pojazdem przyznał się do próby przemytu nieopodatkowanego jantaru. Tłumaczył, że ukrył bursztyn w zbiorniku paliwa i miał nadzieję, że przemyt nie zostanie odkryty. Jantar zamierzał odsprzedać z zyskiem na zachodzie Europy.

Stwierdził, że legalny przywóz do Polski bursztynu wiązałby się z koniecznością uiszczenia wysokich należności przywozowych, a jego na to nie stać.

Aktualnie wszczęte zostało postępowanie karno-skarbowe. Sprawę przejęła KAS. Postępowanie będzie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Radymnie.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

HAHAHAHA

0 1

C piszecie w tytule a co w artykule . Żenada 20:32, 18.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz