Zamknij
REKLAMA

Pomysł połączenia trzech szpitali w jeden? Włodarze prowadzą negocjacje.

18:28, 15.01.2020 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Włodarze trzech powiatów bieszczadzkiego, leskiego i sanockiego prowadzą rozmowy w sprawie połączenia podległych im-  zadłużonych i zagrożonych niewypłacalnością- szpitali. W tym celu samorządowcy chcą powołać Związek Powiatów Bieszczadzkich, który miałby służyć utworzeniu z trzech placówek w Ustrzykach Dolnych, Lesku i Sanoku, jednego szpitala.

Według przekazanych informacji zadłużenie Szpitala Specjalistycznego w Sanoku to  36 mln zł, Szpitala Powiatowego w Ustrzykach Dolnych - 21 milionów, natomiast Szpitala w Lesku szacuje się na około 16 mln. zł (dokładnej kwoty nie ujawniono). Wszystkie placówki starają się o kredyty konsolidujące wierzytelności. Jeśli ich nie otrzymają, spłata długów spocznie na samorządach powiatu, a te również pieniędzy nie mają. Dlatego włodarze rozpoczęli negocjacje.

Pomysł padł na utworzenie Związku Powiatów Bieszczadzkich, który miałby zarządzać jednym szpitalem będącym połączeniem trzech placówek. Taki „zabieg” miałby znacząco zmniejszyć koszty funkcjonowania szpitali, chociażby przez reorganizację dublujących się oddziałów. Dodatkowo połączenie miałoby wpłynąć na konsolidację ich ponad 70 milionowego długu. 

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA Smartpozyczka [CPS] PL
REKLAMA

komentarz (1)

antybanksterantybankster

1 0

Do Pani/Pana "redaktorki/a" - kredyt konsoliduje zobowiązania, a nie wierzytelności. 08:51, 16.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone