Zamknij

Firma zatrudniała cudzoziemców nielegalnie

11:44, 12.02.2020 | K.S
Skomentuj BOSG
REKLAMA

Na jednym z placów budowy w Przemyślu przedsiębiorca z Małopolski zatrudniał nielegalnie cudzoziemców. Obywatele Ukrainy zostali zobowiązani do opuszczenia Polski, a pracodawcy grozi wysoka kara.

Kontrolę legalności zatrudnienia przeprowadzili funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce. Mundurowi weszli na teren rozbudowy jednego z przemyskich pasaży handlowych. Trwały tam prace związane z docieplaniem budynku.

W wyniku kontroli okazało się, że siedmiu pracowników - obywateli Ukrainy, pracuje nielegalnie. Prace wykonywali na rzecz podwykonawcy zarejestrowanego w woj. małopolskim. Pięciu cudzoziemców nie posiadało wymaganych dokumentów, a dwóch pozostałych przebywało w Polsce na podstawie zezwolenia MRG (Mały Ruch Graniczny), które nie uprawnia do podejmowania legalnej pracy.

Cudzoziemców zatrzymano i wydano im decyzje o zobowiązaniu do opuszczenia terytorium RP z 6 miesięcznym zakazem ponownego wjazdu.

W stosunku do pracodawcy Straż Graniczna kontynuuje kontrolę. Za nielegalne powierzanie pracy cudzoziemcom grozi mu kara do 30 tys. zł.

 

źr.: BOSG

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz