Zamknij

Pobiegną dla chorych na mukowiscydozę

08:53, 19.06.2020 | RED
Skomentuj
REKLAMA

Już po raz trzeci rusza akcja dla chorych na mukowiscydozę - “Kilometry oddechów”. W tym roku biegacze - Paweł Smoliński i Witold Wajcowicz przebiegną Małą Pętlę Bieszczadzką. Podobnie jak w poprzednich latach chcą w ten sposób zwrócić uwagę na potrzeby osób chorych na mukowiscydozę.

- Nasza akcja dedykowana jest osobom, które codziennie zmagają się z nieuleczalnymi, genetycznymi i bardzo ciężkimi chorobami, którymi bez wątpienia są: mukopolisacharydoza typ III (sanfilippo) oraz mukowiscydoza. Dla wspaniałych i walecznych osób, które codziennie i bez chwili wytchnienia zmagają się ze swoimi okrutnymi chorobami, kilku biegaczy zdecydowało się w przebiec trasą tzw. „małej pętli bieszczadzkiej”, która liczy sobie około 100 km (w ok. 14 godz.) - tłumaczy  Witold Wajcowicz

Start tego sportowego wyzwania będzie miał miejsce w dniu 21.06.2020  r. o godz. 00:01 (z soboty na niedzielę) na placu przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Lesku skąd biegacze pobiegną w kierunku miejscowości Jankowce, a dalej przez m.in. Glinne, Uherce Mineralne do Ustrzyk Dolnych, następnie przez Czarną, Wołkowyję i Polańczyk do „mety”, która będzie mieć miejsce w Lesku przy siedzibie Starostwa Powiatowego w dniu 21.06.2020 r. ok. 14:00. Całą trasę zamierzają przebiec w jak najkrótszym czasie, a pomocą zewnętrzną w czasie biegu będzie udział innych biegaczy i kolarzy.

Biegacze już po raz trzeci będą mierzyć się z asfaltowymi drogami w Bieszczadach. W roku 2018 biegacze pokonali tzw. małą pętlę bieszczadzką, a w ubiegłym roku mierzyli się z trasą tzw. „wielkiej pętli bieszczadzkiej”.

- Jesteśmy przekonani, że planowany przez nas  wysiłek będzie zupełnie niczym wobec wysiłku, a wręcz walki, jaką codziennie podejmują osoby chore nieuleczalnie. Osoby te niestety nie mają wyboru, i z chorobą muszą zmagać się każdego dnia, w każdej chwili swojego niezwykle trudnego życia. Charakter i przebieg chorób: sanfilippo oraz mukowiscydozy pozostaje niestety taki, że z każdym dniem cierpienie chorych jest coraz bardziej wyczerpujące - mówi Paweł Smoliński.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz