Zamknij

Pobiegną dla chorych na mukowiscydozę

08:53, 19.06.2020 RED Aktualizacja: 16:15, 18.07.2020
Skomentuj

Już po raz trzeci rusza akcja dla chorych na mukowiscydozę - “Kilometry oddechów”. W tym roku biegacze - Paweł Smoliński i Witold Wajcowicz przebiegną Małą Pętlę Bieszczadzką. Podobnie jak w poprzednich latach chcą w ten sposób zwrócić uwagę na potrzeby osób chorych na mukowiscydozę.

- Nasza akcja dedykowana jest osobom, które codziennie zmagają się z nieuleczalnymi, genetycznymi i bardzo ciężkimi chorobami, którymi bez wątpienia są: mukopolisacharydoza typ III (sanfilippo) oraz mukowiscydoza. Dla wspaniałych i walecznych osób, które codziennie i bez chwili wytchnienia zmagają się ze swoimi okrutnymi chorobami, kilku biegaczy zdecydowało się w przebiec trasą tzw. „małej pętli bieszczadzkiej”, która liczy sobie około 100 km (w ok. 14 godz.) - tłumaczy  Witold Wajcowicz

Start tego sportowego wyzwania będzie miał miejsce w dniu 21.06.2020  r. o godz. 00:01 (z soboty na niedzielę) na placu przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Lesku skąd biegacze pobiegną w kierunku miejscowości Jankowce, a dalej przez m.in. Glinne, Uherce Mineralne do Ustrzyk Dolnych, następnie przez Czarną, Wołkowyję i Polańczyk do „mety”, która będzie mieć miejsce w Lesku przy siedzibie Starostwa Powiatowego w dniu 21.06.2020 r. ok. 14:00. Całą trasę zamierzają przebiec w jak najkrótszym czasie, a pomocą zewnętrzną w czasie biegu będzie udział innych biegaczy i kolarzy.

Biegacze już po raz trzeci będą mierzyć się z asfaltowymi drogami w Bieszczadach. W roku 2018 biegacze pokonali tzw. małą pętlę bieszczadzką, a w ubiegłym roku mierzyli się z trasą tzw. „wielkiej pętli bieszczadzkiej”.

- Jesteśmy przekonani, że planowany przez nas  wysiłek będzie zupełnie niczym wobec wysiłku, a wręcz walki, jaką codziennie podejmują osoby chore nieuleczalnie. Osoby te niestety nie mają wyboru, i z chorobą muszą zmagać się każdego dnia, w każdej chwili swojego niezwykle trudnego życia. Charakter i przebieg chorób: sanfilippo oraz mukowiscydozy pozostaje niestety taki, że z każdym dniem cierpienie chorych jest coraz bardziej wyczerpujące - mówi Paweł Smoliński.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%