Zamknij

Sukcesy uczniów PSM I i II st. w Sanoku na koniec roku szkolnego

16:40, 26.06.2020 | .
Skomentuj
REKLAMA

Wspaniałe sukcesy pod koniec roku szkolnego odnieśli uczniowie  PSM I i II st. im. Wandy  Kossakowej w Sanoku. W rozstrzygniętym 20.06.2020r  International Music Competition w Belgradzie ( Serbia) młodzi  akordeoniści zdobyli  7 pierwszych miejsc i 4 drugie ,co  jest najlepszym wynikiem sanockich  uczniów w tym  konkursie w  historii, a biorą  udział w nim regularnie od 8 lat.

Pierwsze miejsca w swoich kategoriach  wiekowych: zdobyli Filip Siwiecki (ze wspaniała punktacją 95 pkt na 100 możliwych), Dawid Siwiecki (94 pkt) i  Kacper Kosztyła (93 pkt) - wszyscy uczniowie PSM II st. Andrzeja Smolika, duet  Filip Siwiecki & Kacper Kosztyła - prowadzony przez Andrzeja Smolika we współpracy z Grzegorzem Bednarczykiem oraz 3 uczniów  PSM I st. Grzegorza Bednarczyka – Kacper Romańczyk, Mateusz Gagatko i Jakub Pyrcak.

Z kolei II m-ca w swoich  kategoriach zdobyli: Kacper Sokół uczeń Grzegorza Bednarczyka oraz Adam Fedak, Julia Cybuch i Wiktoria Kocyłowska z klasy Andrzeja Smolika, podobnie jak Adam Petryk, który uczy się w  Społecznym Ognisku Muzycznym.

Osiągnięcia te są tym cenniejsze, że okres przygotowań do udziału w Konkursie w Belgradzie odbył się w stanie pandemii i z koniecznością prowadzenia lekcji i warsztatów online – co jak  widać przyniosło nadspodziewane efekty.  Konkurs ten odbywa się  poprzez przesłanie drogą elektroniczną nagrań video 2 utworów,  ocenianych  następnie przez Jury. Co ważne do tego międzynarodowego Jury zostało powołanych dwóch nauczycieli sanockiej szkoły - dr Iwona Bodziak oraz  prof. ośw. Andrzej  Smolik, co jest  wybitnym  wyróżnieniem zarówno dla nich jak i sanockiego  środowiska muzycznego. W konkursie  brali udział uczniowie z Polski, Norwegii. Litwy, Serbii,  Słowacji, Słowenii, Ukrainy, Białorusi, Wietnamu , Chin i wielu najdalszych części Rosji - Sankt  Petersburg, Moskwy czy dalekiej Syberii. Internetowa forma  konfrontacji pozwala na tak szerokie spektrum  uczestników.

   W powyższym Konkursie brała też udział 9 letnia Laura Pietryka, zajęła III miejsce i uzyskała 79 punktów co dopisała do poprzednich sukcesów (Barcelona – I, Odessa - III, Łuck - II. Pokazała tym  samym, że w okresie pandemii nie zwalnia i znowu zadziwia. Jest uczennicą Roberta Handermandera.

Mimo  tego  trudnego czasu także  gitarzyści PSM I i II st. z powodzeniem wzięli udział w Konkursie, wśród nich I miejsca otrzymali: Maja Gaworecka, Anna Marczak, Maja Kot, Maria Kozimor, trio gitarowe w składzie - Zuzanna Krok,  Maja Gaworecka i Anna Marczak oraz  kwartet gitarowy w  składzie: Maria Kozimor, Adam Potoczny, Michał Chmura i Mateusz Wójcik, II  miejsce otrzymali: Zuzanna Krok, Adam Potoczny, Mateusz Wójcik i Michał Chmura. Wszystkich uczniów do konkursu przygotowała dr Iwona Bodziak.

Instrumenty dęte reprezentowała flecistka z klasy  Doroty Zubel, która uzyskała znakomitą pierwszą lokatę w swej kategorii, podobnie jak  skrzypaczka Emilia Linka uczennica Grażyny Dziok.

Gratulujemy młodym wykonawcom, dzięki którym o Sanoku usłyszał cały muzyczny świat i życzymy zasłużonego, wakacyjnego wypoczynku.

Kacper Kosztyła

Filip Siwiecki

Od lewej: Maria Kozimor, Adam Potoczny, Michał Chmura, Mateusz Wójcik

Źródło: PSM Sanok/materiały nadesłane

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz