Zamknij

Most w Tyrawie Solnej oddany do użytku

09:40, 21.11.2020 | RED/Inf nadesłane Powiat Sanocki
Skomentuj Powiat Sanocki
REKLAMA

W piątek, 20 listopada uroczyście oddano do użytku nowo wybudowany most w Tyrawie Solnej. Jego poświęcenia dokonał ks. Paweł Pelc, proboszcz Rzymskokatolickiej Parafii Rozesłania Apostołów w Mrzygłodzie.

To już kolejne ważne zadanie w powiecie sanockim zrealizowane w ostatnim czasie dzięki środkom z Funduszu Dróg Samorządowych.

– Otwierana dziś inwestycja jest niezwykle istotna zarówno ze względu na wzrost komfortu podróżowania, jak i tworzenie nowoczesnych, bezpiecznych ciągów komunikacyjnych, rozwiązań, dzięki którym transport drogowy zyskuje nowe możliwości i perspektywy – uważa Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki. – Jestem przekonana, że zrealizowany projekt przyczyni się do skomunikowania powiatu oraz ułatwi dojazd do innych miast, zaś zwiększenie spójności komunikacyjnej niewątpliwie podniesie potencjał regionu, czyniąc go bardziej przyjaznym dla firm, które właśnie tutaj zdecydują się rozpocząć swoją działalność.

W uroczystości oddania i poświęcenia mostu wzięli udział m.in. europoseł Bogdan Rzońca, poseł Piotr Uruski, Krzysztof Sopel, przedstawiciel wojewody podkarpackiego, wicemarszałek Piotr Pilch, starosta Stanisław Chęć i wicestarosta Janusz Cecuła, Anna Hałas, wójt gminy Sanok, Teresa Brzeżawska-Juszczak, wójt gminy Tyrawa Wołoska, Grażyna Zagrobelna, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, wykonawca inwestycji, członkowie zarządu powiatu sanockiego, radni i sołtysi.

Nowy most w Tyrawie Solnej ma nośność 50 ton, 71,80 m długości, jezdnię o szerokości 7 m oraz chodniki o szerokości 2x1,50 m. Całkowita szerokość mostu to 12,12 m.

Wartość zadania pn. "Odbudowa mostu z dojazdami w ciągu drogi powiatowej nr 2220R Mrzygłód - Tyrawa Wołoska w km 1 + 616" wyniosła ponad 6 mln złotych, z czego dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych to 4,8 mln złotych.

Inwestycję wsparło również Nadleśnictwo Brzozów, przekazując 300 tys. złotych dotacji.

Inf. nadesłane

(RED/Inf nadesłane Powiat Sanocki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%