Zamknij

Nowi funkcjonariusze wkrótce rozpoczną służbę na bieszczadzkiej granicy

21:25, 12.01.2021 | RED
Skomentuj
REKLAMA

Skromniejsza niż zwykle uroczystość zaprzysiężenia nowych funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej odbyła się w Przemyślu. Szeregi strażników zasiliło piętnastu nowych funkcjonariuszy.

- Serdecznie gratuluję pozytywnego ukończenia długiego procesu rekrutacji. Mam nadzieję, że pomimo trudnego czasu pandemii wzorowo wywiążecie się ze stawianych przed wami wyzwań - powiedział podczas zaprzysiężenia gen. bryg SG Robert Rogoz, komendant BOSG w Przemyślu. 

Wśród piętnastoosobowej grupy nowo przyjętych jest ośmiu mężczyzn i siedem kobiet. Wszyscy, oprócz jednej osoby, pochodzą z Podkarpacia. Większość ma średnie wykształcenie. Za kilka dni młodzi funkcjonariusze wyjadą na kurs podstawowy do ośrodka szkolenia w Lubaniu. Następnie zostaną skierowani na podkarpackie przejścia graniczne, gdzie rozpoczną swoją służbę.

W bieżącym roku do BiOSG planowane jest przyjęcie łącznie 120 nowych adeptów. Aktualnie rekrutacja jest prowadzona w sposób ciągły. Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, a w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła 35 lat. 

Kandydat na funkcjonariusza nie może być karany, musi mieć nieposzlakowaną opinię, średnie wykształcenie, a także odpowiednią zdolność psychofizyczną do pełnienia służby w formacji uzbrojonej.

Szczegóły dotyczące naboru można znaleźć na stronie internetowej www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl 

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Ląduj DziaduLąduj Dziadu

1 0

A gdzie info o Bestii ze Wschodu ??? 09:18, 14.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz