Zamknij

Tour de Pologne 2021. Którymi ulicami Sanoka przejedzie peleton?

13:55, 28.02.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Fot. Tour de Pologne
REKLAMA

Tour de Pologne 2021 rozpocznie się dopiero w sierpniu, jednak już dziś wiadomo, że nadchodząca edycja będzie wyjątkowa. Zawodnicy pojadą zupełnie nową trasą, przejeżdżając przez Sanok, Lesko czy Solinę.

Zgodnie z terminarzem 78. edycja Tour de Pologne odbędzie się w dniach od 9 do 15 sierpnia 2021 roku. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, zawodnicy wyruszą w trasę podobnie jak w roku 2020 przy zachowaniu reżimu sanitarnego i bez obecności kibiców. Czesław Lang zapowiedział, że kolarze będą ścigać się na wschodniej ścianie Polski. Kolejne etapy mają prowadzić przez Lubelszczyznę, Podkarpacie, Bieszczady, a następnie przez rejony górskie na Śląsk.

W tym tygodniu burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski odbył spotkanie z Czesławem Langiem, organizatorem Tour de Pologne. Podczas rozmowy dyskutowano na temat możliwego przebiegu trasy w Sanoku. Wstępnie peleton rozpocznie wyścig na Rynku głównym, dalej ruszy ulicami: Zamkową, Mickiewicza, Królowej Bony, Lwowską, Jagiellońską, Kościuszki, Rymanowską, Krakowską, następnie kolarze wjadą na obwodnicę Sanoka znajdującej się w ciągu drogi krajowej nr 28, a potem DK84 udadzą się w kierunku Leska i Soliny.

Jak duża może być to promocja dla Miasta niech świadczy fakt, że organizatorzy planują transmisję live do 120 krajów na świecie. Jest to ogromnie ważne dla promocji miasta i regionu przedsięwzięcie nie tylko sportowe

- mówi burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski.

Czesław Lang podkreśla, że tegoroczny wyścig będzie należał do tych wyjątkowych.

Przygotowujemy fajne etapy wyścigu. Będzie ona bardzo ciekawa. Wiadomo, nie mamy podjazdów na 2000 m n.p.m. ale będzie również podobna skala trudności

- dodaje Lang.

Kolejne spotkanie dotyczące zatwierdzenia etapu planowane jest w najbliższym czasie w Rzeszowie w Urzędzie Marszałkowskim. Oficjalna prezentacja tras odbędzie się w kwietniu. 

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%