Zamknij

Poznaj piękno Ziemi Sanockiej. Wyrusz na szlak z Stowarzyszeniem Łączy Nas Sanok

16:29, 31.03.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj
REKLAMA

Stowarzyszenie Łączy Nas Sanok organizuje akcję polegającą na zdobyciu regionalnej odznaki turystycznej "Korona Ziemi Sanockiej". Dzięki temu, wszyscy chętni będą mogli wyruszyć na szlak i poznać walory przyrodnicze tego regionu.

Celem nadrzędnym akcji odznaka KZS jest promocja potencjału turystycznego Ziemi Sanockiej oraz aktywnych form spędzania wolnego czasu, upowszechnianie kultury fizycznej, sportu i turystyki a zarazem zaproszenie mieszkańców oraz turystów do poznania walorów widokowych i kulturowych naszej małej ojczyzny.

Do współpracy przy tym projekcie zaproszeni zostali znani sanoczanie - Piotr Kutiak, wytrawny przewodnik górski, wybitny znawca flory i fauny, autor ciekawego bloga o tematyce turystycznej oraz Łukasz Łagożny, zdobywca dziewięciu najwyższych szczytów świata z każdego kontynentu, w tym najważniejszego - Mount Everest. 

Organizatorzy dokonali autorskiego wyboru 16 najważniejszych, charakterystycznych szczytów poszczególnych pasm i grzbietów górskich Ziemi Sanockiej. Na naszej liście znalazły się takie góry jak: Chryszczata, Tokarnia czy Gruszka, ponadto nie mogło zabraknąć górującego nad Sanokiem Orlego Kamienia. 

Naszą misją jest także popularyzacja mniej znanych zakątków Ziemi Sanockiej. Chcemy Was zatem zabrać w takie miejsca jak Kanasiówka (tuż przy granicy ze Słowacją w okolicy Wisłoka Wielkiego), owiana tajemnicą, trudno dostępna Matragona czy górująca nad Odrzechową góra Patria. Każdy szczyt jest inny, jednakże każdy to wyzwanie i szansa na wspólną wycieczkę, przygodę oraz aktywne spędzenie wolnego czasu

- informują organizatorzy.

Odznakę „Korony Ziemi Sanockiej” będzie można zdobywać w trakcie wycieczek górskich - pieszo, biegiem, na rowerze czy nartach. Ważne będzie, by udokumentować to w specjalnie przygotowanej książeczce, a w dalszym etapie w aplikacji mobilnej, która umożliwi zapisanie lokalizacji zdobywcy i zrobienie selfie na szczycie.

Chcemy aby docelowo szczyty wchodzące w skład odznaki KZS były oznakowane dedykowaną tabliczką informacyjną. Osoby, które zdobędą wszystkie 16 szczytów będą mogły nabyć odznakę KZS, której projekt jest w trakcie realizacji

- dodają.

Start projektu planowany jest na 9 maja 2021 roku. Odbędzie się on w formie wycieczek indywidualnych. W zależności od sytuacji epidemiologicznej, Stowarzyszenie Łączy Nas Sanok planuje przy współpracy z przewodnikami górskimi organizować cykliczne wycieczki na każdy z 16 szczytów Korony Ziemi Sanockiej.

(mn)

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

KasiaKasia

1 1

To co się dzieje po drodze na Orle Skałki woła o pomstę do nieba. Czy ktoś to nadzoruje ?
Zrobili autostrady w lesie, prześwity miejscami aż goło, Błoto, bajoro , koleiny. WSTYD!
Wycięli mnóstwo drzew robiąc" nową drogę" pod lasem to jeszcze mało, i trzeba ogolić górę.
Przy wiacie na górze - śmieci aż się wysypują. 08:22, 01.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Twój nickTwój nick

0 0

I bardzo dobrze że zrobili przycinkę. Szczyt góry jest po to ŻEBY BYŁO COŚ Z NIEGO WIDAĆ a nie tylko krzaczory.
22:20, 04.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%