Zamknij

Solina przygotowuje się na przyjęcie turystów [ZDJĘCIA]

17:25, 23.04.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Fot. Kamil Mielnikiewicz
REKLAMA

W Solinie rozpoczęły się przygotowania do zbliżającej się majówki i sezonu letniego. Przeprowadzane są prace remontowe a gestorzy branży turystycznej już czekają na pierwszych gości.

Bieszczady na przestrzeni minionych lat były chętnie odwiedzane przez przyjezdnych w długi weekend majowy. Niestety, sytuacja pandemiczna i lockdown po raz kolejny skorygowały plany wyjazdów Polaków. Rząd chcąc powstrzymać przyrost zachorowań poprzez ograniczenie mobilności, zdecydował, że do 3 maja hotele i obiekty noclegowe mają zostać zamknięte. Jak komentują gestorzy branży hotelarskiej, stracona majówka jest dramatyczną sprawą.

Aktualnie w Solinie i Polańczyku punkty gastronomiczne i sklepiki z pamiątkami otwierane są głównie w weekendy, gdyż jak się dowiadujemy w tygodniu nie ma na tylu turystów. Gestorzy apelują przede wszystkim o otwarcie ogródków, aby ludzie mogli w spokoju usiąść i zjeść, a nie tak jak to wygląda teraz – jedzą w samochodach czy na przysłowiowym „kolanie”. Są oni oburzeni, że muszą pracować w ograniczeniach, kiedy osoby odwiedzające Bieszczady nie stosują się do zasad epidemicznych i chodzą bez zakrytego nosa i ust.

Odwiedziliśmy Solinę w czwartek. Prace do sezonu trwają a samych turystów jest bardzo mało. Również warto zwrócić uwagę na pogodę, która w ostatnich dniach do najlepszych nie należy.

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%