Zamknij
REKLAMA

"Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych" w Bukowsku

13:57, 07.05.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Materiały organizatora
REKLAMA

Już 16 maja po raz dziewiąty wystartuje bieg ku pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym". Wydarzenie odbędzie się w Bukowsku przy zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa oraz reżimu sanitarnego. 

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych" jest zarówno, największym biegiem pamięci w Polsce, jak i największą imprezą masową towarzyszącą obchodom "Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Od 2015 roku, Bieg Tropem Wilczym odbywał się pod koniec lutego lub w marcu, jednak z powodu obecnej sytuacji sanitarnej w kraju, termin został przesunięty na 16 maja 2021 roku.

To już IX edycja tego wydarzenia, skupiającego blisko sto tysięcy uczestników na całym świecie, którego pomysłodawcą i organizatorem głównym jest Fundacja Wolność i Demokracja. Z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Bukowskiej we współpracy z Urzędem Gminy Bukowsko oraz Starostwem Powiatowym w Sanoku, zaplanowano organizację biegu w Bukowsku. Patronem wydarzenia oraz konkursu historycznego organizowanego przy tej okazji jest Instytut Pamięci Narodowej oddział w Rzeszowie.

W Bukowsku start i meta biegu zlokalizowane będą w centrum przy miejscowej remizie Ochotniczej Straży Pożarnej.

Do wyboru zawodników przygotowaliśmy dwa dystanse: 1963 m (Bieg Rodzinny odwołujący się do roku śmierci ostatniego, poległego w walce Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka ps. Lalek), który startuje o godz. 12:00.Dla biegaczy bardziej doświadczonych przygotowaliśmy trasę na 10 km- 70% nawierzchnia mieszana ( szuter/las) oraz 30 % nawierzchnia asfaltowa, startujący o godzinie 12:30

- informuje Joanna Olchawa z gminy Bukowsko.

Organizatorzy informują również o możliwości wzięcia udziału w biegu na dwóch dystansach, jednak tylko na jednym będzie mierzony czas dla danego zawodnika. Dla dzieci przygotowany został Bieg Przedszkolaka i Juniora na 160 i 500 metrów na bezpiecznym orliku przy Zespole Szkół w Bukowsku. 

Biuro zawodów rozpocznie swoją pracę o godzinie 9:00 a zakończy o godzinie 11:30. W tym czasie będą wydawane pakiety startowe oraz będzie możliwa rejestracja dzieci. Udział dzieci do 15 roku życia jest bezpłatny.

Rejestracja wciąż jest możliwa TUTAJ.

Rywalizacji sportowej towarzyszyć będą: prezentacja żołnierzy WOT oraz WKU z Sanoka  wystawa prac konkursowych  "Żołnierze Wyklęci-Niezłomni Żołnierze" oraz  koncert zespołu Soul z Sanoka a przede wszystkim niepowtarzalny nastrój

- dodaje Joanna Olchawa.

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%