Zamknij
REKLAMA

Czepkowanie w sanockiej uczelni. Absolwenci pielęgniarstwa złożyli ślubowanie (ZDJĘCIA)

11:00, 14.07.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Fot. Uczelnia Państwowa w Sanoku
REKLAMA

W Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku po raz kolejny odbyła się Uroczystość Symboliki Zawodu Pielęgniarki/Pielęgniarza tzw. „czepkowanie”.  To niezwykle istotny element kształcenia i identyfikacji zawodowej studentów kierunku pielęgniarstwo.

Do Symboliki Zawodu Pielęgniarki/Pielęgniarza przystąpiło 41 absolwentów. Uroczystość, którą prowadziła mgr Elżbieta Trebenda - kierownik Zakładu Pielęgniarstwa, rozpoczęła się od wręczenia absolwentom czepków będących symbolem pielęgniarstwa. Po otrzymaniu czepków absolwenci złożyli ślubowanie, odśpiewano również hymn pielęgniarski.

W wystąpieniach władz Uczelni - JM Rektora dr. inż. Mateusza Kaczmarskiego i Prorektor dr hab. Elżbiety Cipora oraz dr Izabeli Gąska, dyrektor Instytutu Medycznego, podkreślono rangę zawodu pielęgniarki/pielęgniarza. Zawód ten mający w sobie cechy powołania cieszy się dużym zaufaniem społecznym, ale jest niezwykle trudny i wymagający. W wystąpieniach zwrócono uwagę na znaczenie postawy zawodowej w pracy z osobami potrzebującymi opieki i wsparcia nawiązując do postaci błogosławionej pielęgniarki – Hanny Chrzanowskiej. W życzeniach skierowanych do absolwentów wyrażono nadzieję, że praca, którą podejmą w przyszłości będzie zgodna z ich oczekiwaniami oraz przyniesie satysfakcję, a sprawowana opieka będzie powodem zadowolenia dla pacjentów. Podkreślono również rolę obecnych absolwentów kierunku pielęgniarstwo w walce z pandemią Covid-19, podczas której pracowali w ramach wolontariatu w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w Sanoku.

W imieniu absolwentów podziękowania dla kadry naukowo-dydaktycznej za profesjonalizm i trud włożony w przygotowanie studentów do zawodu pielęgniarki/pielęgniarza skierowała Paula Szymula – starosta roku, zwracając uwagę na to, że uroczystość „czepkowania” wyzwala refleksję dotyczącą roli pielęgniarki w opiece nad pacjentem. 

Uroczystość była także okazją do wręczenia nagród i podziękowań dla absolwentów działających w Studenckim Kole Naukowym Pielęgniarek oraz w Studenckim Kole Wolontariatu.

(Uczelnia Państwowa w Sanoku)

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%