Zamknij

Załamanie pogody nad Jeziorem Solińskim. Ewakuowano ludzi będących na wodzie

14:37, 17.07.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Fot. KPP Lesko
REKLAMA

Policjanci patrolu wodnego pomogli wypoczywającym nad Jeziorem Solińskim, po tym jak na skutek załamania pogody i wysokich fal, osoby będące na jeziorze nie mogły dotrzeć bezpiecznie do brzegu. Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy nikomu nic się nie stało. Wszyscy zostali bezpiecznie przetransportowani na brzeg.

W czwartek, policjanci z Polańczyka wraz z Bieszczadzkim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym i funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej, dbali o bezpieczeństwo osób przebywających nad Jeziorem Solińskim. Ratownicy przede wszystkim zwracali uwagę na osoby kąpiące się i pływające na różnego rodzaju sprzętach wodnych.

Po południu, w rejonie Jeziora Solińskiego, nagle nastąpiło załamanie pogody, zerwał się silny wiatr tworząc na wodzie duże fale. Policjanci wraz z innymi funkcjonariuszami pomagali małym jednostkom pływającym dotrzeć bezpiecznie do brzegu, gdyż wysokie fale uniemożliwiały im samodzielne dobicie do przystani.

Chwilę później, policjanci otrzymali informację, że do brzegu nie dotarła ostatnia jednostka pływająca. W związku z tym funkcjonariusze szybko udali się w rejon "małej wyspy", aby odnaleźć osoby, które mogły znajdować się na akwenie. Kiedy podpłynęli w rejon Polańczyka, zauważyli rowerek wodny, w którym znajdowały się dwie osoby, wołające o pomoc. Silny wiatr i duże fale, które wdzierały się na pokład, uniemożliwiały poruszanie się rowerkiem i spychały go w głąb jeziora

- przekazuje rzecznik leskiej policji.

Podczas akcji ratunkowej w burtę policyjnej łodzi uderzyła fala, w wyniku czego jeden z policjantów stracił równowagę i wpadł do wody. Na ratunek ruszył funkcjonariusz, który znajdował się na łodzi, chwycił kolegę za rękę i wciągnął go na pokład. Na szczęście nikomu nic się nie stało, wszyscy szczęśliwie dotarli do brzegu, a rowerek wodny do przystani.

(KPP Lesko)

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%