Zamknij

Siedmiu nielegalnych imigrantów zatrzymanych w Bieszczadach

15:56, 18.07.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Fot. BiOSG
REKLAMA

W ostatnim czasie funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali łącznie trzynastu nielegalnych imigrantów. Siedmiu z ich zostało ujętych przez jeden z patroli będących na służbie w Bieszczadach.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Czarnej Górnej i policjanci kontrolujący pojazdy na drodze w Lutowiskach, zatrzymali VW Turana na warszawskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą był 20-letni Ukrainiec. Okazało się, że oprócz kierowcy w pojeździe znajduje się siedmiu mężczyzn o ciemnej karnacji.

Cudzoziemcy nie posiadali dokumentów. W trakcie wyjaśnień, przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski pieszo, a kierowca do zorganizowania im przerzutu i ich transportu. Celem eskapady miała być Francja. Wśród zatrzymanych było czterech obywateli Chin pochodzących z Tybetu, dwóch z Sri Lanki i jeden Pakistańczyk. Wszyscy to młodzi mężczyźni w wieku od 21 do 34 lat

– informuje Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy BiOSG.

Imigranci wyruszyli do Europy Zachodniej z krajów swego pochodzenia około rok temu. Już wtedy, większość z nich opłaciła zorganizowanym grupom przestępczym koszty przerzutu do Europy. Średnio było to po 5 tysięcy dolarów od każdej z osób.

W sposób zorganizowany ich trasa wiodła do Kijowa na Ukrainie, a potem w pobliże granicy w Bieszczadach. Tutaj, pod osłoną nocy w lesie, pieszo przeszli przez granicę ukraińsko – polską i zostali zabrani do czekającego samochodu. Patrol Straży Granicznej namierzył ich godzinę po wejściu do pojazdu

– dodaje rzecznik.

Cudzoziemcy zostali zatrzymani, jednak jeden z nich źle się poczuł, więc funkcjonariusze Straży Granicznej podjęli decyzję o wezwaniu karetki pogotowia ratunkowego. Po wykonaniu badań, ratownicy medyczni stwierdzili, iż stan zdrowia cudzoziemca jest stabilny i nie wymaga on hospitalizacji.

(BiOSG)

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Anna K.Anna K.

0 0

Jak b. smutne, ze ludzie sa zmuszeni do ucieczki bo wlasny kat/kraj nie daje im szansy na przyzwoity zycie.
Pamietacie Jak Polacy uciekali w podobny sposob na Zachod w latach 60-tych, 70-tych, itp ???
Zal mi tych wszystkich ludzi . 22:29, 19.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%