Zamknij

CISNA: Otwarto nową trasę spacerową na "Dziki Hon" (ZDJĘCIA)

13:29, 20.07.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Fot. Anna Chmura
REKLAMA

Nadleśnictwo Cisna jest współgospodarzem nowej trasy spacerowej, która w piątek 16 lipca została oddana w użytkowanie turystom licznie odwiedzającym tę bieszczadzką miejscowość. Ścieżka o nazwie "Dziki Hon" to okazja do poznania przyrodniczo-historycznych atrakcji terenu nadleśnictwa.

Cała trasa licząca 1,7 km przebiega przez teren leśnictwa Habkowce, zaczyna się przy szlaku czerwonym powyżej schroniska "Bacówka Pod Honem", następnie biegnie granią i stokami góry Hon (820 m n.p.m.) i schodzi w kierunku Cisnej w okolicy ośrodka "Perełka".

To kolejny motyw dobrej współpracy z lokalnym samorządem, co jest sprawą zupełnie naturalną w gminie, której lesistość przekracza 90 procent a las jest jedną z głównych atrakcji dla szukających tu wypoczynku. To również świetna propozycja dla osób wypoczywających w naszym leśnym ośrodku "Wołosań"

mówi Roman Zielonka, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Cisna.

Na zakończenie spotkania uczestnicy mieli okazję wysłuchać koncertu piosenek turystycznych w wykonaniu m.in. Piotra "Rogalika" Rogali oraz zespołu "Dwa Kolory".

Ścieżka powstała z inicjatywy Gminnego Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej w porozumieniu i współpracy z Nadleśnictwem Cisna. Oznaczenie trasy zrealizowali pracownicy GCKiE, natomiast leśnicy wykonali odkrzaczenie oraz usunięcie drzew niebezpiecznych. Podczas uroczystego otwarcia i pierwszego przejścia obecni byli przedstawiciele Urzędu Gminy w Cisnej, leśnicy, mieszkańcy gminy oraz turyści.

(RDLP Krosno)

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%