Zamknij
REKLAMA

Święto Pieczonego Ziemniaka. Tak bawili się mieszkańcy Uherzec i okolic (ZDJĘCIA)

08:00, 16.08.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Fot. Kamil Mielnikiewicz
REKLAMA

Koncerty, pokazy, strefa animacji dla dzieci. Te i wiele innych atrakcji czekało w sobotę na mieszkańców gminy Olszanica i okolic. Święto Pieczonego Ziemniaka to również konkurs na najsmaczniejsze danie z tytułowego produktu. Gośćmi specjalnymi imprezy byli zespół Rompey oraz Beathris.

Święto Pieczonego Ziemniaka to tradycyjna impreza w kalendarzu gminy Olszanica. Tegoroczna edycja odbyła się na stadionie sportowym w Uhercach Mineralnych. Wszyscy zebrani mogli skosztować tradycyjnych dań przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Uherzec Mineralnych, Paszowej i Zwierzynia, panie ze Stowarzyszenia Miłośników Olszanicy i okolic oraz przez Stowarzyszenie "Nasz dom" ze Stefkowej. Ponadto strażacy ochotnicy z Olszanicy zaprezentowali sprzęt bojowy, który wykorzystują podczas akcji ratunkowych. Na najmłodszych czekały również dmuchane zjeżdżalnie, z kolei dla dorosłych przygotowany został specjalny mobilny punkt szczepień przeciwko COVID-19 oraz stoisko edukacyjno-promocyjne Centrum Medycznego "Medyk" w Rzeszowie. Dodatkowo każdy, kto nie miał dotąd możliwości dokonania spisu w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań, mógł tego dokonać właśnie na stadionie w Uhercach Mineralnych. 

Podczas imprezy odbył się konkurs na najsmaczniejszą potrawę z ziemniaków. Po burzliwych naradach, jednogłośnie podjęto decyzję o zwycięstwie Stowarzyszenia "Nasz dom" ze Stefkowej. 

Potrwa wizualnie przygotowana wspaniale. Smakowo idealnie. Oczywiście wszystkie pozostałe potrawy niewiele ustępowały tej wygranej. Ale taka jest rola komisji, że ktoś musi zwyciężyć

- mówił Krzysztof Zapała, wójt gminy Olszanica.

Koła Gospodyń Wiejskich otrzymały również wyposażenie od władz gminy, która pozyskała pieniądze z Lokalnej Grupy Zielone Bieszczady.

Gwiazdą muzyczną Święta Pieczonego Ziemniaka był zespół Rompey, który zaprezentował swoje największe hity. Następnie na scenie pojawiła się Beathris, a dokładnie Beata Jastrzębska, kobieta o wielu twarzach i talentach. Tancerka, fotografka, artystka i co najważniejsze, góralka kochająca śpiew całym sercem.

Zabawę pod gwiazdami "rozkręcił" Zespół Muzyczny Fenix. 

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%