Jak to jest być kobietą w XXI wieku? Na to pytanie, jak i na wiele innych, postarały się odpowiedzieć organizatorki Festiwalu Kultury Kobiet z Olszanicy. Podczas wydarzenia nie zabrakło spotkań z miejscowymi pisarkami czy dietetykami. Dla wszystkich obecnych przygotowano również strefę piękności, w której można było spotkać specjalistki od stylizacji fryzur, makijażu, paznokci oraz mody.
Impreza, na której licznie zjawiły się mieszkanki gminy Olszanica, odbyła się w piątkowy wieczór, 17 września, w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Olszanicy. Organizatorki ze Stowarzyszenia Miłośników Olszanicy i Okolic przygotowały mnóstwo atrakcji, od paneli dyskusyjnych, strefy tematyczne, aż po pokaz Zumby.
Motywem przewodnim Festiwalu była akceptacja i zrozumienie samej siebie. Uczestniczki imprezy miały możliwość spotkać się oraz porozmawiać z ekspertkami z zakresu zdrowia i urody oraz porozmawiać o tym, jak w obliczu natłoku pracy i zobowiązań nie zaniedbywać siebie, swojego rozwoju, aktywności i zdrowia
- mówi Dorota Głazowska-Krzywdzik, prezes Stowarzyszenia Miłośników Olszanicy i Okolic.
Uczestniczki już od samego początku aktywnie włączyły się w udział w spotkaniu, który prowadziła Paulina Bajda. Przestrzeń festiwalu została podzielona na kilka stref: strefę piękna, strefę literatury, profilaktykę oraz kawiarenkę. Impreza rozpoczęła się od rozmów z zaproszonymi gośćmi, wśród których znalazły się mieszkające w Olszanicy: poetka Ewa Celińska-Bajorek oraz pisarka, autorka książki pt. "Pustka" Dominika Wieszczak. Panie opowiadały o swoim życiu, rodzinie oraz o tym, co daje im inspirację do tworzenia. Obie przyznały, że w literaturze, a w szczególności w pisaniu znajdują odskocznię od rutyny dnia codziennego, dzięki czemu mogą realizować swoje marzenia.
CZYTAJ TAKŻE: Cykliczne spotkania z muzyką w BWA Galerii Sanockiej. Trwają zapisy
Na tematy związane ze zdrowiem oraz zdrowym odżywianiem mówiła dietetyczka Katarzyna Kaszany, która jest specjalistką w dziedzinie nowoczesnej dietetyki i dietoterapii. Opowiedziała, jak dieta może wpłynąć na nasze życie i zdrowie oraz jak zacząć się zdrowo odżywiać. W panelu dyskusyjnym wzięły udział także: Janina Leniar i Jolanta Leniar-Chwiej, które od lat zajmują się rękodziełem. Pierwsza z pań tworzy obecnie ozdoby choinkowe, z kolei druga z pań zajmuje się makramami.
Poza przestrzenią do rozmów, na festiwalu znalazła się strefa na prezentację twórczości lokalnych artystek. Wśród twórczyń rękodzieła, swoje prace zaprezentowały: Danuta Kozicka, Zdzisława Jaworska, Beata Szela oraz malarka Halina Klimek.
Uczestniczki spotkania mogły się również dowiedzieć, jak dbać o urodę. Specjalnie dla nich zorganizowano strefę piękności. Znalazły się tu specjalistki od stylizacji fryzur, makijażu, paznokci oraz mody: Anna Łukacz-Leszczak - Studio Koki-Loki, Sabina Orłowska - stylizacja paznokci oraz Jolanta Wojtowicz - makijaż. Stylistki przed imprezą zadbały też o organizatorki spotkania, które we wspaniałych fryzurach i makijażach przyciągały wzrok wszystkich uczestników spotkania. W trakcie festiwalu, panie miały okazję zaprezentować się w kreacjach, wybranych specjalnie dla nich przez Urszulę i Ilonę Mordarskie z FHEmi – Lesko.
Dodatkowo, w trakcie imprezy kilku minutowy blok Zumby poprowadziła dla uczestniczek festiwalu właścicielka leskiego klubu Fit-Dance - Sandra Kąkol. Uczestniczki festiwalu mogły też skorzystać z fotobudki, gdzie za darmo można było zrobić pamiątkowe, nie całkiem poważne zdjęcia, a Kawiarenka „Babeczka”, zorganizowana przez panie ze Stowarzyszenie przygotowała dla wszystkich ciasta i kawę.
W trakcie imprezy znalazł się też czas na poważne tematy. O tym jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich mówili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lesku: asp szt. Rafał Nikulcza i asp. szt. Piotr Kijowski,
Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Miłośników Olszanicy i okolic, a wydarzenie odbyło się w ramach realizowanego projektu pn. Festiwal Kultury Kobiet. Działanie dofinansowano ze środków Programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacji Bieszczadzkiej-Ośrodka Działaj Lokalnie w Ustrzykach Dolnych oraz z budżetu Województwa Podkarpackiego.
(Stowarzyszenie Miłośników Olszanicy i Okolic)
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz