Zamknij
REKLAMA

Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin z udziałem zawodników z Niebieszczan

12:00, 29.09.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Fot. Gmina Sanok
REKLAMA

W Świnoujściu odbyły się 34. Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin z udziałem reprezentacji 18 krajów. Polskę reprezentowali, między innymi członkowie klubu UKS KKK Niebieszczany: Krzysztof Rycyk w kategorii boys - 70 kg i Dawid Koczera w kategorii cadet men - 70 kg.

Krzysztof Rycyk i Dawid Koczera przygotowywali się do zawodów pod czujnym okiem trenerów i sekundantów Sensei Anny i Janusza Czaban. Startować miał również Seweryn Śliwianka, ale w ostatniej chwili z powodów zdrowotnych musiał zrezygnować z udziału w Mistrzostwach.

Krzysztof Rycyk w walce o trzecie miejsce uległ zawodnikowi z Ukrainy, z kolei Dawidowi Koczera na drodze do medalu stanął zawodnik z Bułgarii. Walka Dawida była bardzo wyrównana, sędziowie zdecydowali o jego przegranej dopiero w dogrywce.

Lepszy wynik był w zasięgu ręki, jednakże stres zrobił swoje i nasi zawodnicy nie do końca pokazali swoje możliwości, ale sam start w Mistrzostwach Europy to już spory sukces dla naszych zawodników

- powiedziała Anna Czaban.

Na turnieju obecni byli m.in Prezydent KWF Shihan Antonio i Pinero oraz Sekretarz Generalny KWF i twórca Karate Kyokushin w Polsce Shihan Andrzej Drewniak.

(Gmina Sanok)

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%