Zamknij
REKLAMA

POLAŃCZYK: Policyjni stermotorzyści rywalizowali w wojewódzkich zawodach

08:00, 11.10.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Fot. Jacek Herok / Gazeta Policyjna
REKLAMA

Zwieńczeniem trzydniowego szkolenia w Polańczyku, z zakresu prowadzenia łodzi służbowych w trudnych warunkach atmosferycznych, w tym w porze nocnej, był udział w I Wojewódzkich Zawodach Policyjnych Stermotorzystów w Ratownictwie Wodnym. Zostały one zorganizowane przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Lesku.

W Polańczyku nad Jeziorem Solińskim, odbyły się I Wojewódzkie Zawody Policyjnych Stermotorzystów w Ratownictwie Wodnym. Były one zwieńczeniem trzydniowego szkolenia, które zorganizowano na terenie bazy Bieszczadzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polańczyku i w Solinie, z zakresu prowadzenia łodzi służbowych w trudnych warunkach atmosferycznych, w tym w porze nocnej.  


CZYTAJ TAKŻE: Zderzenie trzech osobówek w miejscowości Glinne [ZDJĘCIA]


Trzyosobowe drużyny rywalizowały w pięciu kategoriach. Oprócz testu wiedzy, udzielania pierwszej pomocy medycznej, manewrowania łodzią motorową, akcji ratunkowej z wykorzystaniem łodzi wiosłowej, sterotorzyści musieli wykazać się także precyzyjnością w rzucie do celu rzutką i kołem ratunkowym.

Zawody odbywały się pod czujnym okiem sędziów - Karola Dziadosza ratownika BWOPR, podkom. Grzegorza Skubicha z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, mł.asp. Tomasza Wojtanowskiego z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, st.sierż. Dawida Żaka - funkcjonariusza Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie oraz st.inst. ratownictwa górskiego BGOPR Pawła Szopy.

Bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Lesku, zajmując I miejsce. Na II miejscu znalazła się drużyna reprezentująca Komendę Miejską Policji w Tarnobrzegu, na III miejscu uplasowała się załoga Państwowej Straży Rybackiej.

(KWP)

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%