Zamknij
REKLAMA

Modernizacja dróg w powiecie sanockim

07:25, 05.12.2021 | .
Skomentuj Archiwum Starostwa Powiatowego w Sanoku
REKLAMA

Rada Powiatu Sanockiego zabezpieczyła w budżecie 60 tys. zł. na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja infrastruktury drogowej Powiatu Sanockiego na obszarze gmin Bukowsko, Zarszyn oraz wiejskiej Sanok – etap I”.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Sanoku, planowana inwestycja polega na przebudowie nawierzchni drogi Długie - Pielnia w miejscowości Pielnia (1560 m długości), drogi Pisarowce - Nowotaniec z przebudową drewnianego mostu oraz mostu w Nadolanach z odcinkiem chodnika o długości ok. 1 km oraz chodnika o długości ok. 300 m w miejscowości Pielnia (w kierunku od kościoła do cmentarza).

Dokumentacja będzie opracowana do miesiąca od podpisania umowy. Następnie rozpocznie się procedura przetargowa.

W ramach pierwszej edycji pilotażowego naboru wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, Powiat Sanocki otrzymał łącznie 12 mln. zł, z czego 7 mln. zł z przeznaczeniem na modernizację infrastruktury drogowej powiatu sanockiego na obszarze gmin: Bukowsko, Zarszyn oraz gminy wiejskiej Sanok (etap I) oraz 5 000 000 zł na modernizację i budowę obiektów wraz z zagospodarowaniem terenu Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku.

Do gmin powiatu sanockiego trafiło łącznie 63 958 612 zł.

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez BGK.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

SeBaSeBa

4 0

POmatoły śmieją sie baranim głosem, gdy słysza o remontach dróg bo za ich (nie)rządów zupełnie nic sie nie robiło, a Vincent Rostowski z PO rozkładał ręce i mówił że "ni ma pinindzy i bedzie" 13:51, 05.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

annaaannaa

0 0

,Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało,
moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie:
.
www.e-sponsorka.pl
__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub
zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam. 20:55, 06.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%