Zamknij
REKLAMA

Sukces sanockich szkół

08:22, 14.01.2022 | .
Skomentuj Starostwo Powiatowe w Sanoku 
REKLAMA

Tytuł „Złotej” Szkoły 2022 dla I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku oraz Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 w Sanoku. II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku z brązowym znakiem jakości.

Poznaliśmy wyniki XXIV Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022. Kapituła konkursu, w skład której wchodzą przedstawiciele trzech środowisk: przewodniczący komitetów głównych olimpiad, dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) oraz członkowie Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), wybrała najlepsze licea ogólnokształcące i technika w kraju. Przy opracowywaniu Rankingu korzysta się wyłącznie z zewnętrznych źródeł danych, które pochodzą z okręgowych komisji egzaminacyjnych, komitetów głównych olimpiad i Systemu Informacji Oświatowej (SIO).

W tym roku zaprezentowano wyniki 1500 najlepszych szkół, które spełniły kryteria rankingu (1000 liceów i 500 techników). Z pośród nich wybrano te, które otrzymały tytuł złotej, srebrnej lub brązowej szkoły.

Miło nam poinformować, że wśród najlepszych znalazły się trzy nasze szkoły. Dwie z najwyższym znakiem jakości, tytułem „Złotej” Szkoły, są to: I Liceum Ogólnokształcące w Sanoku i Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 w Sanoku. II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku otrzymało natomiast tytuł „Brązowej” Szkoły.

Sanocka „Jedynka” uplasowała się na 166 miejscu w kraju, II LO na 414 miejscu i w obu przypadkach był to znaczący awans w rankingu. W województwie podkarpackim zajęły odpowiednio 7 oraz 21 miejsce na liście 65 najlepszych liceów.

Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 w Sanoku znalazło się na wysokim 154 miejscu w kraju wśród 500 najlepszych techników. W województwie podkarpackim zajęło 10 miejsce na liście 67 najlepszych techników.

Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadpodstawowych PERSPEKTYWY jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy. Ranking pokazuje szkoły ponadpodstawowe, w których warto się uczyć, i które w największym stopniu zapewniają udany start młodzieży w dorosłe życie. Znalezienie się wśród najlepszych świadczy nie tylko o wysokich wynikach młodzieży w nauce, ale również o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę i ambitnych uczniów.

Bardzo często lata, które spędzamy w liceum czy technikum mają decydujący wpływ na nasze dalsze życie. Zdobywamy w nich wiedzę, ale też kształtuje się tam nasz system wartości. Dlatego tak ważne jest, żeby spędzić te 4 lub 5 lat w dobrej szkole!

Wyróżnionym szkołom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów a zainteresowane osoby zapraszamy do zapoznania się z rankingiem szczegółowo www.perspektywy.pl

Robimy go przede wszystkim z myślą o uczniach ostatnich klas szkół podstawowych, którzy za kilka miesięcy będą musieli ostatecznie zdecydować, które liceum czy technikum wybiorą. Warto dokonywać takich wyborów na podstawie sprawdzonych, obiektywnych informacji. W Rankingu Liceów i Techników korzystamy wyłącznie z zewnętrznych źródeł danych, które pochodzą z okręgowych komisji egzaminacyjnych, komitetów głównych olimpiad i Systemu Informacji Oświatowej (SIO).

Źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%