Zamknij
REKLAMA

Tragiczny finał poszukiwań

10:50, 15.01.2022 | .
Skomentuj Bieszczadzka Grupa GOPR
REKLAMA

W ciągu ostatnich dwóch dni Bieszczadzka Grupa GOPR uczestniczyła w dwóch akcjach poszukiwawczych. W obu przypadkach ratownicy przeszukiwali teren za pomocą drona. - 12-tego stycznia na prośbę policji wsparliśmy poszukiwania mężczyzny w Bukowsku, natomiast 13-tego, zaginionej mieszkanki Nowego Sącza - relacjonują ratownicy GOPR. 

- Poszukiwania z pomocą statku bezzałogowego polegają na przelocie w wyznaczonym sektorze i dokonaniu od kilkudziesięciu do kilkuset zdjęć, tworząc w ten sposób ortofotomapę terenu. Następnie oprogramowanie Saruav przy pomocy skomplikowanych algorytmów przeszukuje zdjęcia pod kątem tych, na których potencjalnie może znajdować się człowiek. Jeśli program wskaże potencjalne miejsce, analityk potwierdza lub odrzuca wytypowanie jako trafne lub błędne wskazanie - wyjaśniają ratownicy. .

Do chwili obecnej nie udało się znaleźć zaginionego mężczyzny z Bukowska natomiast nowe poszlaki w sprawie zaginionej kobiety z Nowego Sącza doprowadziły w dniu dzisiejszym do ujawnienia ciała zaginionej (miejsce odnalezienia znajdowało się poza wskazanymi sektorami do przeszukania przez naszych operatorów drona).

Dron oraz samochód operacyjny został zakupiony w ramach projektu pn. „SOS – na ratunek – centrum szkoleniowe dla organizowania i prowadzenia transgranicznych akcji ratunkowych” realizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej PL-BY-UA 2014-2020 CBC Programme Poland-Belarus-Ukraine. 

Źródło: Bieszczadzka Grupa GOPR 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%