Zamknij
REKLAMA

Nagrody w dziedzinie kultury przyznane

19:03, 21.06.2022 | .
Skomentuj Oficjalny profil burmistrza Sanoka Tomasza Matuszewskiego 
REKLAMA

Dziś w Sali Gobelinowej miałem przyjemność wręczyć Nagrody Miasta Sanoka w dziedzinach: „Kultura i sztuka” oraz „Upowszechnianie kultury i sztuki”. Statuetka Grzegorza oraz nagroda finansowa zostały przekazane osobom, które wykazały się ponadprzeciętnymi osiągnięciami w roku 2021.

Wśród laureatów znaleźli się dr Tomasz Tarnawczyk dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku, który wnosi ogromny wkład w promowanie kultury i sztuki na terenie miasta Sanoka, Podkarpacia, kraju w Europie i na świecie, poprzez udział i sukcesy uczniów Szkoły w konkursach i festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych. Laureat organizuje i współorganizuje wielkie imprezy międzynarodowe i ogólnopolskie, koncerty dla mieszkańców Sanoka. 

Kolejnym nagrodzonym jest zespół Wernyhora, który swoją twórczość prezentował na najważniejszych festiwalach folkowych i world music w Polsce m.in. na festiwalu EtnoKraków Rozstaje, @Ethno Port w Poznaniu, Turnieju Muzyków Prawdziwych w Szczecinie czy Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie”. Koncerty w 2021 przyniosły sanockiemu zespołowi ogromne uznanie i zainteresowanie mediów, krytyki i publiczności.

Trzecia nagroda powędrowała do Laury Pietryki  - utalentowanej młodej pianistki, która godnie rozsławia nasze miasto podczas licznych koncertów i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Wśród sukcesów na arenie międzynarodowej do największych zaliczamy m.in. Grand Prix podczas Międzynarodowego Konkursu w Wilnie, gdzie dodatkowo otrzymała nagrodę za najlepiej wykonany utwór Fryderyka Chopina czy I miejsce podczas Międzynarodowego Konkursu Hiszpanii „World Art Games”.

Źródło: Oficjalny profil burmistrza Sanoka Tomasza Matuszewskiego 

 

 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%