Zamknij
REKLAMA

Ruszył remont drogi w Załużu

21:33, 22.06.2022 | .
Skomentuj Powiat Sanocki
REKLAMA

Rozpoczynają się prace przy przebudowie drogi powiatowej Załuż – Lesko, przekazano drogę wykonawcy. Inwestycję wykona Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o.o. z Sanoka. Wartość realizowanego przez Powiat Sanocki zadania wynosi 6 911 100,00 zł, z czego 3 855 459,00 zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a 500 000,00 zł to wsparcie z Nadleśnictwa Brzozów.

W ramach zadania zaprojektowano prace przygotowawcze, ziemne, rozbiórkowe i wykończeniowe.

– Wykonamy nową nawierzchnię na długości 2 636 mb, chodnik na dł. 540 mb, 16 zjazdów indywidualnych i publicznych o nawierzchni bitumicznej i z kostki betonowej, 15 miejsc postojowych oraz utwardzimy pobocza na szer. 0,75 m – wylicza starosta Stanisław Chęć.  – Powstanie także oznakowane i oświetlone przejście dla pieszych. Prace zakończą się do listopada br.

Zadowolenia z rozpoczęcia inwestycji nie kryje Katarzyna Borys, sołtys Załuża.

- Wszyscy z niecierpliwością czekamy na remont drogi, zwłaszcza odcinka od góry Sobień, który jest w bardzo złym stanie technicznym. Liczymy na dobrą współpracę z wykonawcą oraz na to, że będziemy na bieżąco informowani o wszystkich utrudnieniach. Cieszymy się, że w końcu droga relacji Załuż-Lesko będzie naprawiona i umożliwi bezpieczny przejazd mieszkańców i turystom.

- To wspaniale, że po wielu latach uda się wyremontować drogę, bo jak wiadomo, kilka złożonych wcześniej wniosków o dofinansowanie inwestycji nie przyniosło efektów - uzupełnia Tomasz Gankiewicz, radny Powiatu Sanockiego, były sołtys Załuża. - Zakres prac mógłby być oczywiście większy, ale i tak bardzo cieszymy się z tego, że prace ruszają. Dziękuję Panom Starostom: Stanisławowi Chęciowi i Januszowi Cecule za zaangażowanie i solidne przyłożenie się do pracy przy zabiegach finansowania tego zadania. Liczę, że ostatecznie dojdzie do skutku wsparcie tej inwestycji ze strony Gminy Sanok.

Źródło: Powiat Sanocki 

 

 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%