Zamknij
REKLAMA

Szkoła Medyczna w Sanoku ma 60 lat!

20:48, 01.07.2022 | .
Skomentuj Powiat Sanocki
REKLAMA

Medyczna Szkoła Policealna im. Anny Jenke w Sanoku obchodzi w tym roku jubileusz 60-lecia swojego istnienia. Z tej okazji w kościele Przemienienia Pańskiego w Sanoku odprawiona została msza święta, a 28 czerwca zorganizowano uroczystość, w czasie której dyrektor Halina Połojko przypomniała historię szkoły oraz sylwetki jej absolwentów.

– Spisana w kronikach historia szkoły i myśli naszej patronki Anny Jenke dowodzą kolejności i ważności naszych medycznych spraw oraz potrzeb, gdzie najpierw musi być normalne, ale jakże odpowiedzialne dojrzewanie i wychowanie, aby potem wyrosło nam zdrowe, zaopiekowane i szczęśliwe społeczeństwo. Jest to dla nas stały drogowskaz i piękna, wielopokoleniowa saga lekcji historii – mówiła dyrektor Halina Połojko.

Obchody wzbogaciły występy artystyczne.

– Z okazji 60-lecia powstania i działalności Medycznej Szkoły Policealnej w Sanoku, w imieniu Zarządu Powiatu Sanockiego, starosty Stanisława Chęcia oraz własnym, gratuluję pięknego jubileuszu – mówił w podczas wystąpienia okolicznościowego wicestarosta Janusz Cecuła. – Medyczna Szkoła Policealna w Sanoku pełniła i nadal pełni bardzo ważną funkcję. Wspiera lokalny rynek pracy, dostarczając dobrze wykształcone kadry w służbie zdrowia, bierze udział w kształtowaniu polityki gospodarczej i zdrowotnej naszego regionu, w ten sposób wspierając jego rozwój. Z okazji jubileuszu szkoły, życzę wszystkim Państwu dalszych sukcesów, które będą źródłem satysfakcji i uznania. Życzę, aby jubileusz był okazją do spotkań, przywoływania najlepszych wspomnień oraz niezapomnianych chwil. Życzę wreszcie niegasnącej pasji w pracy z młodymi ludźmi oraz wielu kolejnych pomyślnych lat, które pozwolą na kontynuowanie wspaniałych osiągnięć.

Źródło: Powiat Sanocki 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%