Zamknij
REKLAMA

Dziś strajk ostrzegawczy sanockich pielęgniarek

07:49, 02.08.2022 | .
Skomentuj Archiwum iSanok.pl
REKLAMA

Dzisiaj w sanockim szpitalu odbędzie się dwugodzinny strajk ostrzegawczy. Pielęgniarki na dwie godziny odejdą od łóżek pacjentów.

Strajk ostrzegawczy w sanockim szpitalu rozpocznie się o godzinie 11 i potrwa dwie godziny. W tym czasie część pielęgniarek odejdzie od łóżek pacjentów, na oddziałach zostanie jednak wystarczająca ilość personelu, aby zapewnić pacjentom bezpieczeństwo.

W sanockim szpitalu od listopada ubiegłego roku trwa spór zbiorowy pielęgniarek i położnych z kierownictwem szpitala. Personel walczy o podwyższenie płac i wyrównanie dysproporcji w wynagrodzeniach, które wprowadziła znowelizowana Ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników medycznych.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

NinaNina

3 1

Piguly - wezcie sie za uczciwa prace a nie wiecznie strajki - pazerne krowy! 12:25, 02.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PejszyntPejszynt

1 0

Uważam, że strajkować powinny wyłącznie pielęgniarki,które swoją pracą i wiedzą coś prezentują.Wiekszość pielęgniarek w Sanoku to twór komuny 'czy się stoi czy się leży tysiąc złotych się należy '. Pomijam już ich nastawienie do pacjenta nie jako pracodawcę tylko jako pasożyta marnujacego ich czas na ciastko,kawę i ploteczki. Najlepszym przykładem jest oddział 'umieralnia'. Podwyżki tylko dla zasłużonych. 13:02, 02.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%