Pierwsze wiosenne spotkania Przełomu Besko i Cosmosu Nowotaniec!

08:18, 15.03.2021 Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Fot. Jakub Raczek / LKS Przełom Besko Fot. Jakub Raczek / LKS Przełom Besko

Przełom Besko i Cosmos Nowotaniec mają za sobą inauguracyjne spotkania w rundzie wiosennej krośnieńskiej klasy okręgowej.

Na stadionie w Brzozowie, Przełom Besko zremisował z miejscową Brzozovią 1:1. Wynik spotkania w 37. minucie otworzył Michał Komski. Do wyrównania doprowadził Jakub Szybka, który skutecznie wykorzystał rzut karny. Po 20. kolejkach podopieczni trenera Pawła Jaślara plasują się na siódmej pozycji w ligowej tabeli.

Brzozovia Brzozów - Przełom Besko 1:1 (1:0)

1:0 Michał Komski 37'

1:1 Jakub Szybka 80'

Brzozovia Brzozów: Mateusz Tasz, Kamil Dziki, Piotr Wesołowski (60' Jakub Boroń), Sylwester Cwynar, Oktawian Bujacz, Michał Oleniacz, Kamil Barć (80' Daniel Lorenc), Arkadiusz Smoleń (75' Łukasz Herbut), Damian Jamróg, Michał Komski i Krzysztof Domaradzki (90+4' Piotr Maniawski).

Przełom Besko: Karol Haduch, Miłosz Nycz (65' Bartłomiej Kijowski), Mateusz Wąchocki, Wojciech Pasternak, Bartłomiej Ostach, Kamil Kielar, Mateusz Dziok (46' Sebastian Wojtoń), Michał Kaczor, Szczepan Haduch (70' Hubert Winiarski), Jakub Szybka i Mateusz Folcik (46' Tomasz Kapłon).

W najciekawszym spotkaniu kolejki i prawdopodobnie całej drugiej części sezonu, wicelider klasy okręgowej wygrał z niepokonanym dotąd liderem z Ustrzyk Dolnych.

Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się kapitan MKS-u Arłamów - Kamil Walaszczyk, który uderzeniem z dystansu nie dał szans bramkarzowi z Nowotańca. Cosmos jeszcze przed przerwą doprowadził do wyrównania. Piłkę po rzucie karnym do siatki posłał Martin Geci. W drugiej połowie, przyjezdni przejęli inicjatywę gry i już w 47. minucie gola na 1:2 zdobył Piotr Latkowski. Do końca starcia oba zespoły stworzyły sobie jeszcze sytuację, jednak nie wpłynęło to na końcowy wynik.

MKS Arłamów Ustrzyki Dolne - Cosmos Nowotaniec 1:2 (1:1)

1:0 Kamil Walaszczyk 20'

1:1 Martin Geci 35'

1:2 Piotr Latkowski 47'

MKS Arłamów Ustrzyki Dolne: Dariusz Półkoszek, Paweł Ziemba, Bohdan Kolesnyk, Hanson Kumah-Doe, Fabian Winnicki, Marek Zięba, Karol Dobrzański, Kamil Walaszczyk, Filip Fundanicz, Radosław Macnar i Krystian Frączek