Zamknij

Bez wsparcia STS nie zagra w przyszłym sezonie

07.43, 04.07.2022 . Aktualizacja: 07.44, 04.07.2022
Skomentuj zrzutka.pl
REKLAMA

Dwukrotny Mistrz Polski, dwukrotny zdobywca Pucharu Polski, STS Sanok, bez wsparcia finansowego nie zagra w przyszłym sezonie w hokejowej ekstraklasie. Główny sponsor drużyny wycofał się po pożarze, który w czerwcu strawił część jego hal produkcyjnych.

STS Sanok, który po wielu latach nieobecności w ekstraklasie, z wrócił do niej dwa lata temu, stoi w obliczu bankructwa. Po wycofaniu się ze wsparcia głównego sponsora, klub ma problem z dopięciem budżetu.

Na pomoc ruszyli kibice i sympatycy STS-u. Chcą zebrać 600 tys. zł., całość zgromadzonych funduszy - jak informują organizatorzy zbiórki, zostanie przeznaczona na finansowanie kontraktów zawodniczych, zakup sprzętu, treningi, sparingi, wyjazdy na mecze.

- Czym jest hokej dla Sanoka wie każdy, kto kiedykolwiek był na trybunach oglądając mecz czerwono - biało - niebieskich. To coś więcej niż sport. To duma ze zwycięstw, to wsparcie po porażkach. To wiara w to, że niewielkie, podkarpackie miasto może królować w najwyższej klasie rozgrywkowej hokeja na lodzie. Dwukrotnie udowodniliśmy, że możemy. Wiemy jak i potrafimy być najlepszymi - piszą organizatorzy zbiórki.

Chętni, którzy chcą dołożyć swoją cegiełkę do ratowania sanockiego klubu mogą wpłacać pieniądze poprzez portal zrzutka.pl „Ratujmy hokej”.

LINK https://zrzutka.pl/97udu3?fbclid=IwAR29swQl4Gzss4Zt7CsJhypqfBrQuk3C0orAd9WcdIFl3R7HDZlg2ZAMqdU

- Jesteśmy grupą ludzi, którzy sanockim hokejem żyją od lat. Którzy od lat poświęcają mu swoją energię, siłę, własne pieniądze. Są wśród nas byli zawodnicy, działacze, sympatycy, ludzie z całej Polski, którzy wyjechali z Sanoka, ale Sanok z ich serc nie wyjechał nigdy. Zrobimy wszystko, co się da, aby STS w przyszłym sezonie zagrał w ekstraklasie - apelują organizatorzy zbiórki.

Źródło: zrzutka.pl 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

bolo bolo

0 0

opcja sprawdzam - 4 tys. kibiców x 150 zł 10:05, 05.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%