Zamknij

Sanoczanie bez punktu w Siedlcach

20:55, 21.01.2018
Skomentuj

Cenne trzy punkty zdobyli siatkarze z Siedlec, którzy pokonali TSV Sanok i są bliżsi gry o miejsca 1-8. Sanoczanie tylko w drugim secie nawiązali w miarę wyrównaną grę, w pierwszym i trzecim secie byli tłem dla swoich rywali.

Na początku tego meczu obie drużyny grały punkt za punkt, obie też popełniły wiele błędów własnych. As serwisowy Macieja Polańskiego sprawił, że KPS prowadził 8:6, gospodarze odrzucili swoich rywali od siatki i po błędzie własnym sanoczan mieli trzy punkty przewagi (10:7). Drużyna z Sanoka nie kończyła swoich ataków, miała problemy z przyjęciem i nadziewała się na szczelny blok swoich rywali w efekcie tego sanoczanie przegrywali 17:12. W KPS-ie punktowali Jakub Urbanowicz oraz Maciej Polański, set miał jednostronny przebieg, niezwykle zmobilizowani gospodarze po asie serwisowym Urbanowicza prowadzili 20:14. Podopieczni Krzysztofa Frączka nie zniwelowali strat do swoich rywali, a liczne roszady w składzie na niewiele się zdały. Zmagania w tej partii zakończył Adam Sobolewski, zawodnik ten popisał się mocnym atakiem.

W drugim secie meczu gospodarze nie zwalniali narzuconego przez siebie tempa i na początku prowadzili 6:4. Sanoczanie nie zamierzali się poddawać wyrównali stan seta po bloku w wykonaniu Romana Oronia, a taka w wykonaniu Damiana Wierzbickiego dał im jednopunktową przewagę (7:6). Nie do zatrzymania w ataku był Jakub Urbanowicz napędził grę swojej ekipy, punktował Karol Szczygielski i KPS prowadził 12:10. Punktowy blok Michała Kądzioły na Szymonie Pałce zmusił szkoleniowca TSV do przywołania swoich zawodników do siebie przy stanie 14:11 dla KPS. Siedlczanie punktowali w kontratakach i po zbiciu Adma Sobolewskiego prowadzili 17:13. Ekipa z Podkarpacia nie składała broni, asem serwisowym popisał się Patryk Łaba, punkty w ataku zdobył Szymon Pałka i na tablicy wyników był remis 18:18. Wiele ożywienia w poczynania sanoczan wniósł Paweł Przystaś, popisał się mocnymi zagrywkami, w bloku punktował Tomasz Kusior i dzięki nim TSV prowadził 23:20. Goście nie wykorzystali swoich szans na wygranie tego seta, mieli w górze kilka piłek setowych i srodze się to na nich zemściło. W nerwowej końcówce rozgrywanej na przewagi większą odpornością wykazali się podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka. Skuteczny atak ze środka Karola Szczygielskiego sprawił, że miejscowi prowadzili w meczu 2:0.

Dla gości set numer trzy był grą o wszystko, Jakub Urbanowicz napędził grę gospodarzy i na początku KPS prowadził 4:0. W poczynaniach sanoczan było widać dużo niepewności szczególnie w przyjęciu. Po ataku z piłki przechodzącej w wykonaniu Jakuba Gontarewicza gospodarze prowadzili 8:2. Sanoczanie nie mieli siatkarskich argumentów i byli w odwrocie, punktowe zbicie Macieja Polańskiego dało gospodarzom siedmiopunktowe prowadzenie (11:4). Słabe przyjęcie sanoczan przełożyło się na ich mało skuteczną grę w ataku. W KPS-ie punktował Karol Szczygielski, dobrze spisał się Adam Sobolewski (17:8). Tego jednostronnego seta na swoją korzyść rozstrzygnęli siedlczanie w stosunku 25:16. Wygrana ta sprawiła, że KPS jest jedną nogą w grze o miejsca 1-8, natomiast sanoczanie muszą powoli oswajać się z myślą, że będą grali w fazie play-out.

KPS Siedlce ? TSV Sanok 3:0
(25:19, 29:17, 25:16)

Składy zespołów:
KPS: Polański, Urbanowicz, Gontarewicz, Szczygielski, Kądzioła, Sobolewski, Januszewski (libero) oraz Gibek, Szaniawski i Zbierski
TSV: Wierzbicki, Łaba, Rusin, Kusior, Oroń, Durski, Cabaj (libero) oraz Pałka, Cabaj, Przystaś, Gąsior i Lewandowski