Zamknij

Wielkie zwycięstwa Samuraj Trans-San Sanok!

23.28, 28.11.2022 . Aktualizacja: 23.38, 28.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

W dniach 26-27 listopada w Przemyślu na obiekcie POSiR przy ul. Mickiewicza odbył się Międzynarodowy Turniej w Boksie o Puchar Karpat. Na zawody Samuraj Trans-San Sanok udał się w gronie aż sześciu bokserów.

Na turniej stawiły się drużyny z Polski, Słowacji, Węgier, Czech, Rumunii, Irlandii i Ukrainy. 

Szczególnie mocno prezentowały się drużyny z Węgier i Irlandii, które przywiozły aktualnych Mistrzów swoich krajów w poszczególnych kategoriach wagowych minimalnych. Węgrzy, którzy na 9 wystawionych zawodników aż 8 jest aktualnie Mistrzami Węgier w swoich kategoriach! Dla Samurajów była to doskonała okazja na walki ze ścisłą europejską czołówką boksu. Do ringu zostali zgłoszeni Aleksander Lech 57 kg kadet, Miłosz Głogowski 57 kg kadet, Grzegorz Mindur 71 kg senior, Jarosław Chokobok 60 kg senior, Szymon Błaszczak 63 kg junior oraz Adam Tutak 92 kg senior, który już 2 grudnia rozpoczyna start w Mistrzostwach Polski Seniorów w Boksie Olimpijskim, które odbędą się w Zabrzu.

Po wylosowaniu drabinek turniejowych pierwszy do ringu wszedł Aleksander Lech 57 kg kadet, który stoczył walkę z zawodnikiem ze Słowacji Kristianem Kubarichem. Po 3 rundach wyrównanej walki sędziowie ogłosili niejednogłośnie 2:1 zwycięstwo zawodnika ze Słowacji, chociaż z przebiegu walki wynikało coś innego, natomiast należy pochwalić Aleksandra za ogromny progres, który od ostatniej walki na turnieju w Krośnie.

Następny w ringu zameldował się najlepszy junior sekcji bokserskiej samuraja Szymon Błaszczak, który już w pierwszej walce musiał skrzyżować rękawice z bardzo dobrym i poukładanym zawodnikiem z Ukrainy Tarasem Nagorniak reprezentującym klub FB Iwano - Frankowsk. Walka była bardzo emocjonująca i prowadzona na wysokim tempie, o zwycięstwie zadecydowały detale, a zwycięzcą niejednogłośnie został Szymon Błaszczak wygrywając w stosunku 2:1 zameldował się w finale turnieju.

Kolejny w ringu zameldował się zawodnik z Ukrainy reprezentujący Samuraj Sanok - Jarosław Chokobok, który miał stoczyć walkę z zawodnikiem Wisłoka Rzeszów w kategorii 60 kg senior, jednak przeciwnik wycofał się z walki, przez co Jarosław Chokobok w debiucie w barwach Samuraj Sanok musiał stoczyć pojedynek z 5 kg cięższym zawodnikiem z Czech reprezentującym klub KBC Tabor. Z racji różnicy 5 kg walka miała charakter sparingowy, jednak z jej przebiegu lepszy okazał się zawodnik Samuraja mimo ogromnej różnicy wagi.

Kolejny w ringu zameldował się debiutant Grzegorz Mindur, który wykonał ogromną pracę w przygotowaniach i w nagrodę dostał możliwość startu w turnieju. Grzegorz w kategori 71 kg senior stanał w ringu z zawodnikiem Stali Rzeszów Tomaszem Kotowiczem. Od początku walka była bardzo emocjonująca, zawodnicy się nie oszczędzali, jednak skończyła się zwycięstwem zawodnika Stali Rzeszów, a na wyniku zaważył stracony punkt zawodnika Samuraja, któremu 3 krotnie wypadł ochraniacz.

Wreszcie doczekaliśmy ostatniej walki pierwszego dnia turnieju, w której do ringu wkroczył Adam Tutak 92 kg senior. Skrzyżował rękawice z zawodnikiem Berej boxing Lublin Rafałem Rzeźnikiem. Pierwsza runda całkowicie pod dyktando Adama, w drugiej Tutak podkręca tempo i w jednej z akcji trafił lewym prostym zawodnika z Lublina kończąc walkę efektownym nokautem! 

W drugi dzień zobaczyliśmy jako pierwszego nie walczącego w pierwszym dniu Miłosza Głogowskiego 57 kg kadet, który już w pierwszej rundzie zdominował zawodnika Mario Miko ze Słowacji kończąc walkę przez TKO! Była to druga walka Miłosza i drugie zwycięstwo dla Samuraj Sanok.

W kolejnej walce, tym razem w finale, Szymon Błaszczak zmierzył się z aktualnym Mistrzem Irlandii Patrickiem O'donnellem i to była najlepsza walka jaką stoczył Samuraj na tym turnieju, po 3 rundach znakomitego pojedynku sędziowie orzekli zwycięstwo Szymona w stosunku 2:1! Szymon Błaszczak dodatkowo został wybrany najlepszym juniorem Turnieju!

Ostatni do ringu wszedł mocno zmotywowany Grzegorz Mindur, który dzień wcześniej zaliczył dobrą walkę z zawodnikiem Stali Rzeszów i dostał dodatkową walkę, lecz tym razem poprzeczka była zawieszona dużo wyżej, bo naprzeciwko zawodnika Samuraja stanął aktualny Mistrz Węgier Mester Soma. Grzegorz starał się dotrzymać kroku bardzo utytułowanemu Węgrowi, jednak po ciosach na korpus w drugiej rundzie przegrywa walkę przez TKO.

Zawodnicy Samuraj Trans-San Sanok stoczyli łącznie 8 pojedynków, z których 5 wygrali w tym 1 przez KO i 3 przegrali w tym jeden przez TKO. Wartym odnotowania jest fakt, że zawodnicy Samuraja walczą ze ścisłą bokserską czołówką w Polsce, a teraz również mogli się sprawdzić z czołowymi zawodnikami z innych państw, na których tle wyglądali rewelacyjnie, co jest zasługą trenera Artura Szychowskiego prowadzącego bokserów do kolejnych sukcesów. Dodatkowo Szymon Błaszczak został najlepszym juniorem turnieju, a Adam Tutak zaliczył kolejne efektowne zwycięstwo przez KO, co bardzo dobrze rokuje przed zaczynającymi się 2 grudnia Mistrzostwami Polski w Zabrzu. Samuraj Trans-San Sanok dziękuje kibicom i sponsorom. 

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

dc Adolf Olgadc Adolf Olga

1 1

patologia a nie sport-bicie po głowie 23:53, 01.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%