Zamknij

Wielki sukces Samuraja. Sanoczanin z brązowym medalem!

18:43, 27.12.2022 . Aktualizacja: 18:44, 27.12.2022
Skomentuj SAMURAJ TRANS-SAN SANOK SAMURAJ TRANS-SAN SANOK

Takiego zakończenia roku w sanockim sporcie nikt się nie spodziewał. Na Mistrzostwach Polski Seniorów w Boksie Olimpijskim w Zabrzu zawodnik Samuraj Trans-San Sanok zdobył brązowy medal! To pierwszy po 31 latach przerwy medal Mistrzostw Polski seniorów dla zawodnika reprezentującego sanocki klub.

Klub Samuraj Sanok od 2019 r realizuje systematyczny plan odbudowania boksu w Sanoku. Władze Samuraj Sanok wielokrotnie podkreślały, że są kontynuatorem tradycji legendarnego ZKS Stal Sanok, który w latach 80 święcił sukcesy na ogólnopolskiej arenie.

Celem na rok 2022 były Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Mielcu, które zawodnik Samuraja Adam Tutak zakończył z brązowym medalem, w walce o finał ulegając minimalnie aktualnemu Mistrzowi Polski, zawodnikowi Skorpiona Szczecin Mateuszowi Bereżnickiem, który od niemal trzech lat nie ma sobie równych w wadze ciężkiej w Polsce.

W zeszłym roku pokonał w finale Mistrzostw Polski bardzo znanego zawodnika Mateusza Kubiszyna, wielokrotnego Mistrza Świata w Kickboxingu, mistrza walk na gołe pięści Federacji GROMDA, który ostatnio mierzył się również w MMA z doskonałym zawodnikiem KSW i medalistą olimpijskim, Damianem Janikowskim.

Na MMP Adam Tutak zaprezentował się znakomicie, po czym przyszło zaproszenie do Szczecina na obóz i turniej, który Adam wygrał, tak jak i późniejszy turniej w Przemyślu. Suma tych sukcesów plus znakomita dyspozycja Adama spowodowała, że Trener Artur Szychowski zdecydował się na start w seniorskich Mistrzostwach Polski naszego niespełna 20 letniego zawodnika.

W kategorii wagi ciężkiej do turnieju stawiło się 15 najlepszych polskich pięściarzy, po wadze i losowaniu turnieju Adam Tutak znalazł się w dolnej części drabinki turniejowej.

W pierwszej nasz zawodnik stanął do ringu z zawodnikiem Boxing Trzemeszno - Sławomirem Majchrzakiem. Walka zakończyła się już w pierwszej rundzie Samuraj uderzeniem na wątrobę zakończył walkę i zameldował się w 1/4 finału Mistrzostw Polski - efektowne KO w wykonaniu Adama zrobiło wielkie wrażenie i pokazało, że zawodnik Samuraj Trans-San Sanok jest doskonale przygotowany.

W drugim dniu Mistrzostw Polski Adam Tutak stanął do walki z zawodnikiem klubu GOTA Underground Kraków, Kamilem Więchem i była to walka o wejście do strefy medalowej. Adam stanął przed szansą na wywalczenie medalu dla Sanoka po ponad 31 latach! To był kolejny dzień Adama, który efektownie i w swoim stylu posłał rywala na deski już w połowie pierwszej rundy! To był znakomity nokaut, zawodnik z Krakowa nie był w stanie podjąć dalszej walki. W ten sposób Adam efektownie wdarł się do półfinału Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie Olimpijskim jednocześnie awansując do ścisłej czołówki polskiej wagi ciężkiej stając przed szansą wywalczenia finału.

W półfinale Adam stanął do walki z brązowym medalistą MP 2021 Kamilem Ślendakiem z klubu WKB Start Włocławek. Walka od początku była bardzo wyrównana z lekką przewagą zawodnika Samuraja, jednak zawodnik z Włocławka, który już od lat utrzymuje się w czołówce wagi ciężkiej miał plan na walkę, który systematycznie realizował, mimo przyjmowania wielu ciosów. W drugiej odsłonie znów mieliśmy wyrównany pojedynek jednak przeciwnik Adama swoim doświadczeniem i dyscypliną przechylił ta partię delikatnie na swoją stronę. Niestety trzecia runda nie wyszła zawodnikowi Samuraj Sanok, który od samego początku nie wszedł dobrze w ten pojedynek ,który również przegrał. Sędziowie orzekli niejednogłośne zwycięstwo zawodnika z Włocławka 3:2 w tym bardzo wyrównanym pojedynku i zawodnik Samuraj Trans-San Sanok musiał odłożyć plany na finał na przyszły rok kończąc Mistrzostwa na trzecim miejscu z brązowym medalem, co jest najwyższej rangi seniorskim sukcesem sportowym w Sanoku w roku 2022.

SAMURAJ TRANS-SAN SANOK Dziękuje sponsorom i kibicom za ten pełen sukcesów rok.

Źródło: Informacja nadesłana