Zamknij

Kamil Rościński z medalem Mistrzostw Polski

10:15, 25.04.2018 | .
Skomentuj
REKLAMA

Kamil Rościński, zawodnik klubu Samuraj Trans-San Sanok, wicemistrzem Polski w Kickboxingu w formule Low-Kick.

Lista startowa w kategorii do 67 kg była imponująca obok Kamila Mistrza Polski Low-Kick swój udział zgłosili tacy zawodnicy jak Mateusz Białecki (MP Oriental Rules) Kamil Mateja (brązowy medalista MP Low-Kick, zawodnik kadry i federacji FEN) Jan Lodzik (wielokrotny medalista MP Mistrz organizacji DSF do 65 kg) i Eliasz Jankowski (wielokrotny MP, Mistrz Europy, medalista imprez międzynarodowych i najbardziej utytułowany i doświadczony zawodnik z całego grona startującego w tej kategorii wagowej).

W kategorii zameldowało się ogólnie 15 zawodników (najwięcej z wszystkich kategorii) jako, że Kamil Rościński w formule Low-Kick zajmuje 1 miejsce w rankingu został rozstawiony i swój udział rozpoczynał od drugiej rundy, gdzie walkę stoczyć miał z dobrym znajomym z poprzednich mistrzostw Kamilem Mateją z klubu Rebelia Kartuzy. Walka toczyła się pod dyktando zawodnika Samuraja, który był blisko znokautowania przeciwnika. Ostatecznie pewne zwycięstwo i awans do półfinału, w którym czekał Michał Bęben z klubu Gladiators Bełchatów. Kamil kolejny raz zdecydowanie pokonał rywala zasypując go niesamowitą ilością dolnych kopnięć bardzo charakterystyczną dla tej formuły Kickboxingu i zameldował się w finale Mistrzostw Polski seniorów Low-Kick!

- Na gali finałowej Kamil Rościński miał zmierzyć się z faworytem całych mistrzostw zawodnikiem Polkonu Legnica - Eliaszem Jankowski, który wrócił do walki po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją. Starcie pokoleń (różnica wieku między zawodnikami to 11 lat) dostało wyróżnienie walki wieczoru! Finał stał na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy przeprowadzali kombinacyjne akcje, pierwsza runda zakończona remisowo z lekkim wskazaniem na Kamila, który skutecznie blokował ciosy rywala, a niemal każdą akcje kontrował doskonałymi kopnięciami. Druga runda doskonała Kamil cały czas aktywny kontrolował to co dzieje się na ringu. Trzecia runda to wymiana za wymianę, nikt nie kalkulował, była to prawdziwa uczta dla fanów kickboxingu! Ostatnia runda bardzo wyrównana z lekkim wskazaniem na Jankowskiego. Werdykt - zwycięstwo Jankowskiego. Kamil tym razem zdobywa srebrny medal chociaż według wielu werdykt powinien być inny. Najlepszą walką Mistrzostw została wybrana walka Kamila Rościńskiego z Eliaszem Jankowskim - relacjonuje 

Kamil Rościński dostał powołanie i jedzie na Puchar Świata do Budapesztu, który odbędzie się w maju.

Kamil Rościński w tym roku zaliczył już trzy starty. Przypomnijmy, że w lutym Kamil został Mistrzem Polski w K-1 Rules Pro-Am (pół zawodowe Mistrzostwo Polski) na historycznych pierwszych w historii polskiego kickboxingu zawodach Pro-Am. W marcu zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski K-1 Rules seniorów po kontrowersyjnym wyniku walki półfinałowej. Mistrzostwa Polski w formule Low-Kick były trzecim startem Kamila w tym roku w dodatku w obronie tytułu Mistrza wywalczonego przed rokiem w Nowym-Targu.

Klub samuraj Sanok dziękuje sponsorom, życzliwym ludziom i kibicom a w szczególności Burmistrzowi Tadeuszowi Pióro i wice Burmistrzowi Stanisławowi Chęciowi oraz firmom Trans-San Marcin Cieślik, San-Glass Andrzej Skulich, BRMS Blockchain, Kurnik auto Części, Prostolarka Mateusz Nicko, Sklep Medyczny „Nad Potokiem” Ewelina Olczyk, Industry & Travel Europe Adrian Andrzejewski, Vitamin Shop/Agencja Knockout Sanok, Domino Grupa Robert Kopylec, Cisan Łukasz Kucharczyk, Optima Meble Krzysztof Gładysz, Beltor Wight Brand.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%