Zamknij

Włamywali się do myjni samochodowych. Grozi im kara do 10 lat więzienia

19:20, 15.10.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Fot. policja.gov.pl | Zdj. ilustracyjne
REKLAMA

Dwóch mieszkańców powiatu przemyskiego odpowie za włamania i kradzieże. Początkiem października, mężczyźni włamali się do sterowników myjni samochodowych w Medyce, Stubnie oraz dwukrotnie w Przemyślu. Ukradli ponad 3 tysiące złotych, a mienie, które uszkodzili zostało oszacowane na kwotę około 18 tysięcy złotych. Zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do włamań doszło na początku października 2021 roku. Jak ustalili policjanci, dwóch mężczyzn poruszających się osobowym volkswagenem, włamało się do automatów sterujących myjnią samochodową, najpierw w miejscowościach Stubno i Medyka, a później dwukrotnie w Przemyślu. Łącznie ukradli ponad 3 tysiące złotych, a uszkodzone mienie wycenione zostało na kwotę około 18 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali pierwszego sprawcę kilka godzin po włamaniu do myjni w Przemyślu, natomiast drugi mężczyzna został zatrzymany na drugi dzień rano.


CZYTAJ TAKŻE: Ośmiu imigrantów z Somalii zatrzymanych w Bieszczadach


Obaj sprawcy, w wieku 30 i 31 lat, są mieszkańcami powiatu przemyskiego. Znani są policjantom z wcześniej popełnianych przestępstw. Podejrzani noc spędzili w policyjnym areszcie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyznom zarzuty włamań, kradzieży oraz uszkodzenia mienia. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KMP Przemyśl)

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%