Zamknij
REKLAMA

Ośmiu imigrantów z Somalii zatrzymanych w Bieszczadach

18:32, 15.10.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Fot. BiOSG
REKLAMA

Strażnicy graniczni z Wojtkowej podczas wspólnych działań z kolegami z Huwnik i Krościenka zatrzymali 8 migrantów z Afryki, którzy wraz przewodnikiem nielegalnie przekroczyli zieloną granicę z Ukrainy do Polski. Za przerzut na Zachód Europy płacili po 3 tysiące dolarów.

W nocy z wtorku na środę w miejscowości Kwaszenina, operator kamery pojazdu obserwacyjnego zauważył grupę dziewięciu osób, która przemieszczała się od strony granicy z Ukrainą.  W wyniku podjętych działań w miejsce zdarzenia wysłano patrole SG z pobliskich placówek. Po przeszukaniu pobliskiego terenu, funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej odnaleźli wszystkich dziewięciu cudzoziemców.


CZYTAJ TAKŻE: Górski Runmageddon w Lesku już w ten weekend!


Okazało się, że byli to mężczyźni w wieku od 16 do 37 lat. Ośmiu z nich to obywatele Somalii, a jeden z nich to Ukrainiec. Grupa prowadzona przez 20-letniego Ukraińca w sposób nielegalny, pieszo przedostała się do Polski przez zieloną granicę

- informuje mjr SG Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy BiOSG.

Wszyscy cudzoziemcy usłyszeli zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy we współdziałaniu z innymi osobami, a młody Ukrainiec przyznał się do zorganizowania przerzutu. Podczas przesłuchania Afrykańczycy twierdzili, że ich krajem docelowym były Niemcy, a za przerzut zapłacili po 3 tysiące dolarów od osoby.

Obywatele Somalii i organizator przerzutu zostaną przekazani stronie ukraińskiej w ramach umowy o readmisji.

(BiOSG)

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

joziekjoziek

0 0

można można i nie trzeba wprowadzać stanu wyjątkowego ani budować ogrodzenia 19:28, 15.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%