Od lipca 2014 roku do 30.09.2015 roku Centrum Integracji Społecznej w Sanoku realizowało projekt ?CIS szansą na lepsze życie? - współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
W czterech utworzonych warsztatach (cateringowym, szkółkarskim, wykończenia wnętrz i samochodowym) pod okiem instruktorów uczestnicy kształcili umiejętności zawodowe, przyuczali się do zawodu, przekwalifikowywali się oraz podnosili swoje kwalifikacje zawodowe. Podczas zajęć ze specjalistami w wyniku uczestnictwa w zajęciach reintegracyjnych, nabywali też umiejętności w pełnieniu ról społecznych w sferze rodzinnej, społecznej oraz zawodowej.
Z projektu skorzystało łącznie 32 osoby (20 kobiet i 12 mężczyzn). Zostali oni objęci działaniami integrującymi ich ze społecznością i rynkiem pracy oraz podpisali oni Indywidualny Plan Zatrudnienia Socjalnego. 26 uczestników pomyślnie ukończyło IPZS z czego 9-cioro z nich znalazło i podjęło pracę, trzy osoby przerwały uczestnictwo a troje nadal kontynuuje zajęcia w Centrum Integracji Społecznej.
Zatrudnione osoby podjęły pracę w różnorodnych branżach począwszy od usług opiekuńczych: Polski Komitet Pomocy Społecznej ? Stowarzyszenie Charytatywne ? Zarząd w Zagórzu, Spółdzielnia Socjalna ELPIDA, zakład drzewny ? Technodrzewo Karpaty Sp. z o.o., zakład produkcyjny TRI (Poland) Sp. z o.o., gastronomie ? restauracja i pizzeria SOPRANO i nowo powstałe centrum second hand VESTO Polska Grupa Odzieżowa (Dąbrówka naprzeciwko stacji LOTOS).
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu isanok.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz