Zamknij

Jak przechowywać maszyny rolnicze?

. + 10:23, 23.11.2021 Aktualizacja: 10:23, 23.11.2021

Każde gospodarstwo rolne wymaga stosowania pewnych maszyn rolniczych. Zarówno niewielkie urządzenia, jak i kombajny czy innego rodzaju sprzęt o większych wymiarach wymaga odpowiedniego przechowywania. Zwłaszcza zimą, kiedy maszyny są przez dłuższy czas nieużywane, a warunki pogodowe im nie sprzyjają. Jak przechowywać urządzenia rolnicze, aby nie doszło do ich zniszczenia i konieczności zakupu nowych części do maszyn rolniczych? O czym jeszcze trzeba pamiętać w zakresie odpowiedniej troski o sprzęt rolniczy?

Gdzie przechowywać maszyny rolnicze?

Aby mieć pewność, że poszczególne części maszyn rolniczych nie ulegną zniszczeniu, sprzęt trzeba przechowywać w odpowiednich warunkach. O co chodzi? Przede wszystkim należy chronić elementy metalowe przed wilgocią oraz zbyt niską temperaturą. W niesprzyjających warunkach może bowiem dojść do powstania korozji. W takiej sytuacji trzeba będzie kupić nowe części do maszyn rolniczych. Zatem jak zabezpieczyć sprzęt? Rozwiązań jest kilka:

  • hala stalowe,
  • pomieszczenia gospodarcze,
  • garaże,
  • plandeki.

Hala stalowa to prawdopodobnie najlepsze rozwiązanie, jeśli chodzi o przechowywanie maszyn rolniczych. Mowa o profesjonalnych halach, wykonywanych przez firmy doświadczone w zakresie tworzenia konstrukcji na potrzeby rolnictwa. Konstrukcja i wyposażenie takiej hali zapewniają odpowiednią temperaturę i poziom wilgoci. Co więcej konstrukcja jest uniwersalna. Zimą w hali można przechowywać maszyny, a w pozostałych porach roku na przykład zbiory. Postawienie hali stalowej nie jest tak drogie, jak mogłoby się wydawać, jednak w porównaniu do innych rozwiązań generuje dosyć wysokie koszty.

Niewątpliwie, aby po zimie nie były potrzebne nowe części do maszyn rolniczych, sprzęt można również trzymać w standardowym pomieszczeniu gospodarczym. Może to być zwyczajna drewniana stodoła. W tym przypadku gwarantujemy zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi, jednak ochrona przed wilgocią i niską temperaturą jest tylko częściowa.

Jeśli mowa o stosunkowo niewielkim sprzęcie rolniczym, wystarczający może być garaż. Zarówno murowany, jak i blaszany. Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem jest przykrycie maszyn plandeką. Zapewnia to ochronę, jednak również niepełną, ze względu na wilgoć podchodzącą od gruntu.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%