Zamknij

Filtry z odwróconą osmozą – jak to działa?

11.06, 28.12.2022 . Aktualizacja: 11.06, 28.12.2022

Czy woda z kranu jest zdatna do bezpośredniego spożycia? Zdania na ten temat są podzielone, ponieważ woda, zanim dostanie się do kranu musi zostać przebadana dzięki czemu mamy pewność, że nie zawiera ona składników zagrażających zdrowiu. Zanim jednak dostanie się do kranu w naszym domu czy lokalu, pokonuje drogę rurami wodociągowymi, w których znajdują się np. tzw. zanieczyszczenia mechaniczne, jak rdza, czy drobinki piasku. Warto zatem przed spożyciem wodę uprzednio przefiltrować, wykorzystując do tego filtr do wody.

 

Filtry odwróconej osmozy- maksymalnie skuteczna metoda filtracji

Filtry odwróconej osmozy to obecnie najskuteczniejsza, z metod uzdatniania wody. Choć odwrócona osmoza może się wydawać bardzo skomplikowana, okazuje się, że nie wymaga od użytkownika większego zaangażowania. Na czym polega ten proces?

Woda pochodząca z wodociągów, pod wpływem ciśnienia przedostaje się do półprzepuszczalnej błony osmotycznej, która działa na zasadzie bardzo drobnego sitka, na tyle drobnego, że przedostają się przez nie jedynie cząsteczki wody, całkowicie zatrzymując znajdujące się w niej uprzednio zanieczyszczenia. Filtry odwróconej osmozy sprawiają, że woda jest krystalicznie czysta i pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń.

Filtry do wody z odwróconą osmozą

Filtr do wody to popularne rozwiązanie, nie tylko do użytku domowego, ale także w gastronomi, czy biurach. Odwrócona osmoza dzięki swojej ogromnej skuteczności jest bardzo często stosowana właśnie w filtrach do wody.

Filtry do wody odwróconej osmozy najczęściej stosuje się w szafce pod zlewozmywakiem, dzięki filtrowaniu wody tą metodą, jest ona pozbawiona szkodliwych zanieczyszczeń, rdzy, piasku, metali ciężkich a także wirusów i bakterii.

Filtry odwróconej osmozy, najważniejsze zalety

 • woda pochodząca z rur wodociągowych jest pozbawiona szkodliwych zanieczyszczeń w tym wirusów i bakterii
              
 • nadaje się do  bezpośredniego picia, prosto z kranu
              
 • jest pozbawiona mętnego zabarwienia oraz chlorowego posmaku
              
 • wzbogaca smak potraw i napoi na bazie wody
              
 • chroni sprzęt przed osadzaniem się uciążliwego kamienia, w tym również na bateriach i zlewozmywaku.

   

Czy proces ma jakieś wady?

Tego typu rozwiązanie nie jest pozbawione wad, tworząc krystalicznie czystą wodę pozbawiamy ją także bogatych właściwości. To niestety prawda, jednak rozwiązaniem tego typu sytuacji będzie zakup filtra do wody odwróconej osmozy, z funkcją mineralizacji wody, dzięki czemu przefiltrowana woda będzie dodatkowo zmineralizowana i tym samym wzbogacona o dobre dla organizmu składniki mineralne. Filtry odwróconej osmozy generują także odrzut wody do kanalizacji.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%