Zamknij

Stosunkowo młody zawód, z dobrymi zarobkami- technik OZE. Jak zdobyć uprawnienia?

13.48, 17.01.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 08.08, 18.01.2023

W poszukiwaniu atrakcyjnej ścieżki zawodowej nie sposób przeoczyć drogi z napisem odnawialne źródła energii. To one są przyszłością naszej planety. To dzięki nim człowiek może egzystować w zgodzie z naturą. Młody zawód, jakim jest technik OZE, stwarza szereg możliwości pracy, od fizycznej przez terenową po tą za biurkiem. W dużych i małych firmach, a także w instytucjach publicznych. Jak zostać specjalistą od odnawialnych źródeł energii?

Zmiany, które wymuszają kształcenie w konkretnych kierunkach

Świat zmierza w kierunku zielonej energii, choć droga jest bardzo długa. Już dziś widoczne są deficyty w branży OZE, jeśli chodzi o wykwalifikowanych fachowców. Według szacunków rynek wchłonie w przyszłości kilkadziesiąt tysięcy pracowników.

Inwestując teraz w kurs technik energetyki odnawialnej, rysujesz sobie stabilną finansowo przyszłość. Z pewną pracą, dzięki której możesz się rozwijać w dowolnym kierunku związanym z OZE.

Od 2021 roku przepisy zobowiązują inwestorów do budowania ekologicznych i ekonomicznych domów. Zmiany wiążą się z kształceniem fachowców. Jest to zawód młody, dlatego brakuje specjalistów i to jest ten moment, który warto wykorzystać. Zrobić kurs, znaleźć pracę, zdobyć doświadczenie i rozwijać swoją karierę.

Branża OZE to dynamicznie rozwijająca się gałąź gospodarki, zarówno w Polsce jak i na świecie. Kończąc kurs przygotowujący do pracy w zawodzie możesz pracować w kraju bądź za granicę. Wybierając tą drugą opcję zarobki w wielu państwach Europy są wyższe niż w Polsce. A zagraniczni pracodawcy cenią polskich specjalistów.

Uprawnienia w 1,5 roku

Praca w branży OZE wymaga przygotowania, teoretycznego i praktycznego. Najlepszą opcją jest kurs, który optymalnie przygotowuje do egzaminów państwowych. Kurs technik oze szkoła policealna jest propozycją dla osób, które mają ukończone 18 lat i liceum. Nie jest wymagana matura! Na przykładzie Szkoły Partnerskiej Viessmann, kurs składa się z dwóch kwalifikacji. Po każdej ma miejsce egzamin państwowy. Po otrzymaniu pozytywnych wyników, szkoła wydaje certyfikat technik energetyki odnawialnej oraz komplet dokumentów Europass, respektowanych we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Zapisując się na kurs w Szkole Partnerskiej Viessmann, nie musisz przystępować do egzaminów z osobna dla każdego OZE. Wystarczy złożyć wniosek, a szkoła wydaje certyfikaty.

Kurs technik OZE we wspomnianej szkole ma dogodną formę. Jest w trybie zaocznym, z wykładami przez internet. Natomiast jeśli chodzi o zajęcia praktyczne, to słuchacze uczą się zawodu na nowoczesnych urządzeniach, gdyż szkoła współpracuje z marką Viessmann.

Przy przyjęciu do szkoły liczy się kolejność zgłoszeń. Dlatego czekając z zapisaniem się na ostatni moment, może się okazać, że brakuje już miejsc.

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%